Najlepszy czas na tanie loty 4

 

 

Skyscanner wprowadza nowe interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych na 67 trasach z 7 polskich miast

 

W kupowaniu najbardziej atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych króluje podstawowa zasada: im wcześniej tym lepiej. Jednak większość z nas głowi się nad tym, co „wcześniej” dokładnie oznacza i kiedy zarezerwować bilet na wybranej trasie, by wydać jak najmniej. Jak obliczył Skyscanner, w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć niemal 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego analitycy firmy opracowali interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych lotów na 67 ulubionych przez Polaków trasach, z 7 polskich miast. Narzędzie precyzyjnie wskazuje najtańszy i najdroższy miesiąc na podróż w wybranym kierunku, a także podpowiada z jakim wyprzedzeniem zarezerwować lot, by zapłacić jak najmniej. Na liście znalazły się m.in. Bangkok, Phuket, Denpasar, Lizbona, New Delhi, Londyn, Los Angeles i wiele innych.

 

Bilety lotnicze są najdroższe w sezonie – to oczywiste. A ten zaczyna się mniej więcej na przełomie kwietnia i maja, kiedy wraz z wiosną budzimy się do życia i do podróży. Jednak dzięki temu, że linie lotnicze działają w dość przewidywalny sposób, obniżając i podnosząc cenę w ściśle określonych warunkach i czasie – Skyscanner podpowiada jak je przechytrzyć i upolować tani bilet w dogodnym momencie w roku.

 

Jak to działa?

 

Interaktywny harmonogram opracowany przez analityków Skyscanner powstał na bazie szczegółowych analiz dwóch ubiegłych lat. Narzędzie służy do generowania oszczędności - precyzyjnie wksazuje momenty w roku, kiedy ceny biletów rosną i spadają oraz podpowiada z jakim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, by zapłacić jak najmniej i podróżować wtedy, kiedy się chce.

 

Narzędzie Skyscanner jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia 7 polskich miast, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż: Warszawa, Wrocław, Katowice, Szczecin, Poznań, Kraków, Gdańsk. Po wybraniu miasta wylotu np. Warszawy, diagram rozwinie 67 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie z jakim wyprzedzeniem powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże średnią cenę w danym miesiącu. Na liście znalazły się wybrane kraje i miasta w Europie, Azji oraz Ameryce, do których latamy najczęściej i najchętniej, a wśród nich m.in. Tajlandia, Indonezja, USA, Kanada, Portugalia, Wielka Brytania, Indie i wiele innych. Jak działa narzędzie w praktyce można sprawdzić tutaj.

 

Przykład: z Warszawy do Bangkoku najtaniej polecimy w maju i we wrześniu, a cena biletu będzie niższa od średniej o około 10%. Z kolei w lipcu bilet będzie droższy nawet o 21% od średniej ceny. Warto zwrócić uwagę, że choć w lipcu w Tajlandii panuje pora deszczowa bilet jest droższy ponieważ to właśnie w wakacje mamy najwięcej czasu, by udać się w daleka podróż.

 

„Kiedy taniej” precyzyjnie wskazuje, kiedy kupić bilet

 

Wytrawny podróżnik wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. W miarę możliwości i w zależności od kierunku poszukiwanie biletu w naprawdę atrakcyjnej cenie zaleca się około 25 tygodni przed planowana podróżą. Nowe narzędzie Skyscanner precyzyjnie wskaże liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Budapeszteńskie niespodzianki

ALEKSANDRA PAKIEŁA

 

Budapeszt jest miastem tętniącym życiem, pełnym ciekawych miejsc, przepięknych pomników, mostów i zabytków, łączącym w sobie bogatą przeszłość i dynamiczną teraźniejszość. Stolica Węgier kojarzy się przede wszystkim z monumentalnym gmachem Parlamentu (Országház), ruinami rzymskimi – Aquincum, neogotyckim Kościołem Macieja (Mátyás templom), Zamkiem Królewskim (Budavári Palota) czy chętnie odwiedzanym przez turystów Węgierskim Muzeum Narodowym (Magyar Nemzeti Múzeum). Ta urocza metropolia oferuje jednak zdecydowanie więcej atrakcji. Warto je odkryć choćby teraz, podczas ciepłej i słonecznej węgierskiej jesieni…

Więcej…

Turystyka rowerowa wkręca Polaków

SYLWIA JEDLAK-DUBIEL

<< Dziś coraz więcej czasu spędzamy bez ruchu: przed ekranem komputera, telewizora, w samochodzie, pociągu, samolocie. Nowinki technologiczne sprawiają, że cały świat jest dla nas niemal na wyciągnięcie ręki, ale nasze ciało wciąż domaga się tej samej troski, co zawsze. Chyba dlatego chętniej niż kiedyś interesujemy się różnymi rodzajami turystyki aktywnej, w tym jednym z jej najprostszych i najprzyjemniejszych typów, czyli wycieczkami rowerowymi, na które może wybrać się każdy, czy to stary, czy to młody, i nie potrzebuje do tego żadnych uprawnień ani specjalnych umiejętności. Jazda na rowerze nie tylko poprawia ogólną kondycję fizyczną i wydolność organizmu, lecz także pomaga zrzucić zbędne kilogramy oraz podnosi poziom endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Jeśli zwykłą przejażdżkę urozmaicimy oglądaniem pięknych krajobrazów, zwiedzaniem zabytków i poznawaniem nowych miejsc, to mamy już przepis na wyjątkowo zdrowy wypoczynek. >>

Więcej…

Droga do tajskiego raju

DAWID ZASTROŻNY


Ulotka na lotnisku, przewodnik w plecaku, film na ekranie pokładowego monitora: zanim nasze stopy dotkną tajskiej ziemi, sądzimy, że wiemy, czego się spodziewać. Znamy już uśmiech Leżącego Buddy ze świątyni Wat Pho, naszą wyobraźnię rozpala złoto Wielkiego Pałacu Królewskiego w Bangkoku. Nowoczesny terminal lotniska w stolicy Tajlandii jest przyjaźnie rozplanowany i wiemy dokąd iść. Nie jesteśmy tylko przygotowani na to, co czeka na nas na zewnątrz.

Bangkok pędzi, a pierwsze spotkanie z nim jest niczym czołowe zderzenie. Tajska metropolia domaga się uwagi powodzią neonów, których znaczenia nie pojmujemy. Wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się znajome, wcale takie nie jest. Warto więc zostać tu kilka dni, żeby się oswoić i bez pośpiechu chłonąć energię tego ogromnego miasta.

Więcej…