Najlepszy czas na tanie loty 4

 

 

Skyscanner wprowadza nowe interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych na 67 trasach z 7 polskich miast

 

W kupowaniu najbardziej atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych króluje podstawowa zasada: im wcześniej tym lepiej. Jednak większość z nas głowi się nad tym, co „wcześniej” dokładnie oznacza i kiedy zarezerwować bilet na wybranej trasie, by wydać jak najmniej. Jak obliczył Skyscanner, w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć niemal 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego analitycy firmy opracowali interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych lotów na 67 ulubionych przez Polaków trasach, z 7 polskich miast. Narzędzie precyzyjnie wskazuje najtańszy i najdroższy miesiąc na podróż w wybranym kierunku, a także podpowiada z jakim wyprzedzeniem zarezerwować lot, by zapłacić jak najmniej. Na liście znalazły się m.in. Bangkok, Phuket, Denpasar, Lizbona, New Delhi, Londyn, Los Angeles i wiele innych.

 

Bilety lotnicze są najdroższe w sezonie – to oczywiste. A ten zaczyna się mniej więcej na przełomie kwietnia i maja, kiedy wraz z wiosną budzimy się do życia i do podróży. Jednak dzięki temu, że linie lotnicze działają w dość przewidywalny sposób, obniżając i podnosząc cenę w ściśle określonych warunkach i czasie – Skyscanner podpowiada jak je przechytrzyć i upolować tani bilet w dogodnym momencie w roku.

 

Jak to działa?

 

Interaktywny harmonogram opracowany przez analityków Skyscanner powstał na bazie szczegółowych analiz dwóch ubiegłych lat. Narzędzie służy do generowania oszczędności - precyzyjnie wksazuje momenty w roku, kiedy ceny biletów rosną i spadają oraz podpowiada z jakim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, by zapłacić jak najmniej i podróżować wtedy, kiedy się chce.

 

Narzędzie Skyscanner jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia 7 polskich miast, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż: Warszawa, Wrocław, Katowice, Szczecin, Poznań, Kraków, Gdańsk. Po wybraniu miasta wylotu np. Warszawy, diagram rozwinie 67 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie z jakim wyprzedzeniem powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże średnią cenę w danym miesiącu. Na liście znalazły się wybrane kraje i miasta w Europie, Azji oraz Ameryce, do których latamy najczęściej i najchętniej, a wśród nich m.in. Tajlandia, Indonezja, USA, Kanada, Portugalia, Wielka Brytania, Indie i wiele innych. Jak działa narzędzie w praktyce można sprawdzić tutaj.

 

Przykład: z Warszawy do Bangkoku najtaniej polecimy w maju i we wrześniu, a cena biletu będzie niższa od średniej o około 10%. Z kolei w lipcu bilet będzie droższy nawet o 21% od średniej ceny. Warto zwrócić uwagę, że choć w lipcu w Tajlandii panuje pora deszczowa bilet jest droższy ponieważ to właśnie w wakacje mamy najwięcej czasu, by udać się w daleka podróż.

 

„Kiedy taniej” precyzyjnie wskazuje, kiedy kupić bilet

 

Wytrawny podróżnik wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. W miarę możliwości i w zależności od kierunku poszukiwanie biletu w naprawdę atrakcyjnej cenie zaleca się około 25 tygodni przed planowana podróżą. Nowe narzędzie Skyscanner precyzyjnie wskaże liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Najlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Budapest Vajdahunyad-BurgNajlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy spędzania świąt Wielkiej Nocy, decydując się spędzić je poza domem – to dobry czas, aby pobyć z najbliższymi w miłej scenerii.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na wiosenne wycieczki

toskaniaWiosna to doskonała pora, aby spędzić urlop za granicą. Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą marzymy o nastaniu słonecznej wiosny. Warto więc wyjść jej naprzeciw.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na ferie zimowe

Salzburg2

Ferie zimowe już tuż, tuż… Ich dobre zaplanowanie to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc, bardzo często po okazyjnej cenie. Czytaj więcej >

Najlepsze miejsca na imprezy karnawałowe

nicea

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, a więc miłośnicy gorących rytmów i zabawy do białego rana powinni już zacząć planować swoje karnawałowe szaleństwa Myśląc o najlepszym miejscu na karnawałową zabawę, punktem pierwszym będzie – oczywiście – Rio de Janerio w Brazylii. Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Jordania – serce Bliskiego Wschodu

 

Ad_Dier3.jpg

Petra – Ad-Dajr, czyli Klasztor, wykuta w skale budowla z I w. n.e.

© JORDAN TOURISM BOARD

Hanna Sobczuk


Siedzę na tarasie hotelu i popijam słodką arabską herbatę. Podziwiam rude od promieni zachodzącego słońca skały skrywające Petrę, słynne miasto Nabatejczyków. To tylko jeden z moich ulubionych obrazów w Jordanii, która wielu osobom wydaje się nudna, bo sądzą, że na pustyni nie można znaleźć żadnych atrakcji. Ja jednak uważam, że jest to jeden z najciekawszych i najbardziej ekscytujących krajów na świecie. Nieraz już urzekł mnie swoją różnorodnością, otwartością i gościnnością.

Więcej…

W kalejdoskopie Stanów Zjednoczonych

CTTC100318162748121.jpg

Golden Gate Bridge w San Francisco

©CALIFORNIA TRAVEL AND TOURISM COMMISSION/ANDREAS HUB

 

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl

 

Od kilku stuleci ludzie przybywający do Ameryki przywożą ze sobą swoje wyobrażenia, nadzieje i marzenia. W dzisiejszych czasach Stany Zjednoczone są dodatkowo postrzegane przez pryzmat kadrów z licznych amerykańskich filmów. Z pamięci widzów wyłania się więc specyficzny obraz kraju, na który składają się drapacze chmur, przepaściste kaniony, neony kasyn i bezkresne drogi. 

Więcej…

Rwanda – oko w oko z gorylami górskimi

ROBERT GONDEK „GERBER”
www.stronagerbera.pl


<< Rwanda leży w Afryce Środkowo-Wschodniej. Graniczy z Demokratyczną Republiką Konga, Tanzanią, Ugandą oraz Burundi. To jedno z najmniejszych afrykańskich państw. Jego powierzchnia wynosi 26 338 km2, czyli ok. 8,4 proc. obszaru Polski, co odpowiada mniej więcej wielkości województwa lubelskiego. >>

Więcej…