Spotkanie z Nelą Małą Reporterką, Festiwal Podróżników, trzy strefy tematyczne, konferencja branżowa „Turystyka Przyszłości”, a także mnóstwo gier, konkursów i warsztatów - 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOBalnie odbędą się w dniach 23-25 marca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ta edycja targów to zapowiedź wielu zmian: ciekawych konferencji branżowych, warsztatów dla branży oraz nowych gości, którzy nie tylko dostarczą wystawcom nowych kontaktów biznesowych, ale także pozwolą na rozwój zawodowy i wymianę kompetencji z innymi specjalistami.


2 regiony partnerskie

Województwo Dolnośląskie i Świętokrzyskie to dwa regiony partnerskie tegorocznych Targów. Choć reprezentują dwa różne regiony Polski, łączy je kilka istotnych szczegółów: mnogość zabytków, piękna przyroda i duża baza atrakcji turystycznych. Województwo Świętokrzyskie zaprasza do korzystania z atrakcji, które przygotowało na swoim stoisku (zwłaszcza na pokaz rowerowy fenomenalnego Krystiana Herby!). Stoiskiem Województwa Dolnośląskiego zachwycą się z pewnością miłośnicy zabytków, wędrówek i turystyki typu „slow”.


3 strefy specjalne: edukacja, rozrywka, sport

W tym roku na targach Globalnie zagoszczą aż 3 strefy rozrywki. Nad pierwszą z nich (Edukacja) Patronat objęło Muzeum Śląskie, które przygotuje program edukacyjny dla najmłodszych. W trakcie zabaw zaprezentowany zostanie dzieciom świat widziany oczami artystów i podróżników. Punktem wyjścia stanie się wystawa „Na tropie Tomka” oraz powieści Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim. Krainy dalekie i bliskie będą inspiracją zabaw plastycznych, gier i rodzinnych warsztatów. W programie prace plastyczne, układanie puzzli, gry planszowe i zabawy z mapą.
Uczestnicy targów będą także z pewnością zainteresowani Strefą Rozrywki, którą zaopiekuje się Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”. Goście targów GLOBalnie będą mieli niebywałą okazję jako pierwsi zobaczyć fragment nowej atrakcji Legendii – „Bazyliszka”, czyli interaktywnej rodzinnej zabawy typu Interactive Dark Ride, a nawet zrobić sobie zdjęcie z… legendarnym Bazyliszkiem! Dla miłośników gier przygotowana będzie strefa z automatami: Air Hockey Arctic, Kickboxer oraz Ghost oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! Trzecią ze stref będzie Strefa Sportu, którą urządzi Everest Climbing przywożąc ze sobą: ruchomą ściankę wspinaczkową i symulator lotu!

 

Festiwal Podróżników i Gość Specjalny Targów

W pierwszych dwóch dnia Targów GLOBalnie zapraszamy na spotkanie z miłośnikami poznawania świata podczas Festiwalu Podróżników. Z Jaśkiem Melą porozmawiamy o magii podróżowania i pokonywaniu kolejnych wyzwań, a ze Zdzichem Rabendą spotkamy się zarówno podczas prelekcji o Meksyku, jak i podczas warsztatów na temat taniego podróżowania! Wielbiciele reportażu fotograficznego z pewnością ucieszą się z pokazu Marcina Dobasa – fotografa pracującego m.in. dla National Geographic. Na scenie targów Globalnie zobaczymy także: Annę Jaklewicz, Iwonę Dziurę, Monix Krawczyk, Aleksandrę Nemś i Basię Salamon-Szympruch.
Gościem specjalnym 24. MTT Globalnie będzie Nela Mała Reporterka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Najmłodsza polska reporterka-podróżniczka, autorka kilku książek, prowadząca własny program w TVP ABC. Spotkanie z Nelą zostało zaplanowane na sobotę, 24 marca i na stronie organizatora targów znajduje się jego szczegółowa agenda.


Konkursy, gry i zabawy

Podczas targów warto wziąć udział w licznych konkursach i grze targowej - questingu, w której do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. W grze liczyć się będzie spostrzegawczość, dobra znajomość topografii hali, umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim: chęć przeżycia wspaniałej przygody. Warto wziąć w niej udział całą rodziną, bo do wygrania są aż dwie nagrody główne ufundowane przez Elite Club Vacanze: pobyty w luksusowych domkach we Włoszech. Na zdobywców drugich miejsc czekają weekendowe wypoczynki w Zamku Książ i w Górskim Kompleksie Wypoczynkowym Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. To nie wszystko, bo na uczestników gry czeka jeszcze mnóstwo innych atrakcyjnych nagród i gadżetów!


Dlaczego warto?

Patronat nad targami objęli m.in. portal Onet.pl, Wiadomości Turystyczne, Dziennik Zachodni, a patronat branżowy Rynek Turystyczny. Partnerem Targów jest Camprest – portal dla miłośników campingów i camperów, a partnerem strategicznym magazyn All Inclusive. Na targach wystawi się ponad 200 podmiotów turystycznych, z Polski i zagranicy. Na zwiedzających czekają oferty specjalne i zniżki oferowane przez wystawców.
Szczegóły: www.globalnie.bbmexpo.pl

 

 

Najlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Budapest Vajdahunyad-BurgNajlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy spędzania świąt Wielkiej Nocy, decydując się spędzić je poza domem – to dobry czas, aby pobyć z najbliższymi w miłej scenerii.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na wiosenne wycieczki

toskaniaWiosna to doskonała pora, aby spędzić urlop za granicą. Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą marzymy o nastaniu słonecznej wiosny. Warto więc wyjść jej naprzeciw.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na ferie zimowe

Salzburg2

Ferie zimowe już tuż, tuż… Ich dobre zaplanowanie to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc, bardzo często po okazyjnej cenie. Czytaj więcej >

Najlepsze miejsca na imprezy karnawałowe

nicea

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, a więc miłośnicy gorących rytmów i zabawy do białego rana powinni już zacząć planować swoje karnawałowe szaleństwa Myśląc o najlepszym miejscu na karnawałową zabawę, punktem pierwszym będzie – oczywiście – Rio de Janerio w Brazylii. Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Hamburg – metropolia na wodzie

 

Magdalena Ciach-Baklarz


W tej charyzmatycznej i gwarnej metropolii z przepięknymi jeziorami położonymi w samym jej sercu działa prężnie olbrzymi port zapewniający jej bogactwo. Hamburg zawsze był i do dziś jest wolnym miastem, tak kulturowo, jak i obyczajowo i politycznie. To tu żyją najszczęśliwsi mieszkańcy Niemiec, choć z drugiej strony to podobno najmniej niemiecki ośrodek w kraju.Warto sprawdzić, jak dziś wygląda dawne centrum handlu należące do Hanzy.

Więcej…

Śladami Majów po Meksyku i Gwatemali

 

JERZY PAWLETA

 

Majowie stworzyli jedną z najlepiej rozwiniętych i jednocześnie najbardziej tajemniczych cywilizacji świata starożytnego. Ślady po niej znajdują się na obszarze ok. 500 tys. km2, na terenie dzisiejszych 5 krajów – Belize, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i południowo-wschodniej części Meksyku. Swoją wiedzę astronomiczną wykorzystali do skonstruowania najdokładniejszego w ich czasach kalendarza z cyklami zaćmień Słońca i Księżyca. Do dziś tzw. Mundo Maya, czyli „świat Majów”, kryje wiele intrygujących tajemnic. Ponad 100 wspaniałych stanowisk archeologicznych, rozrzuconych wśród malowniczych dolin, wulkanów, dżungli i raf, fascynuje licznych naukowców. Na tym terenie pozostało jednak wciąż wiele do odkrycia…

Więcej…

Wszystkie twarze Dubaju

Opera została otwarta 31 sierpnia br.Dubai-Opera-page-010
© DUBAI OPERA


KATARZYNA KAŁUŻA-NAWROT

MARCIN LEWANDOWSKI

www.meet-the-bidder.com

Według niektórych Dubaj wystarczy odwiedzić tylko raz w życiu, dlatego gdy zdecydowaliśmy się na ponowną podróż do tego miasta, założyliśmy, że obalimy ten mit. Tym razem nasza wycieczka zapowiadała się spokojniej. Myśleliśmy, że wiemy, czego się spodziewać. Wyszliśmy z samolotu i nie doznaliśmy szoku kulturowego ani termicznego. Rozejrzeliśmy się dookoła z zadowoleniem – poczuliśmy się tu jak w domu. Rozpoznawaliśmy ulice i prawie wszystkie budynki. Część z nich wywoływała jednak w nas konsternację. Nie byliśmy pewni, czy widzieliśmy je już w zeszłym roku. Mieliśmy wrażenie, że wszystkiego wokół jest więcej – zabudowań, ludzi, samochodów, restauracji, sklepów i... życia.

Więcej…