Już po raz trzeci profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. Zawody No Limit Kasprowy 2018 odbędą się 24 marca na szczycie Kasprowego Wierchu.


Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, która zostanie rozegrana na Kasprowym Wierchu. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, zawodnicy będą rywalizować na Hali Goryczkowej. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności i prędkość na ponad dwukilometrowej trasie, która jest najdłuższa
w tej konkurencji w Polsce. Pierwszy zjazd zaplanowano na godz. 11.00 z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany godziny.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy do 23 marca do godz. 18.00 zarejestrować się na stronie internetowej www.nolimitkasprowy.pl oraz uiścić opłatę startową. W przypadku wysokiej frekwencji rejestracja może być zamknięta wcześniej.

Start zostanie ustawiony pod Przełęczą nad Zakosami na wysokości ok. 1860 m n.p.m. w dół Kotła Goryczkowego, a meta będzie znajdować się przy szałasie na Polaku, czyli
w miejscu, w którym rozpoczyna się nartostrada do Kuźnic. Do przejechania zawodnicy mają ponad 2 km. Szacowany najlepszy czas przejazdu powinien wynieść około dwóch minut.

No Limit Kasprowy to jedyne tego typu zawody w Polsce, gdzie amatorzy mogą zmierzyć się z zawodowcami. Jest to również niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności narciarskie na jedynych w Polsce terenach przypominających warunki alpejskie. Trasa wymaga bardzo dobrej kondycji i świetnego przygotowania, ale rywalizacja to nie wszystko. Zależy nam, aby impreza również integrowała wielbicieli narciarstwa – mówi z Marcin Blauth firmy No Limit.

Kasprowy Wierch to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można przeprowadzić tak ambitną rywalizację. To tutaj znajdują się najwyżej położone w Polsce trasy narciarskie, na których można jeździć na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch może pochwalić się bogatymi tradycjami sportowymi. Narciarze pierwszy raz do konkurencji w tym miejscu stanęli ponad 100 lat temu, w marcu 1910 r. Chcemy podtrzymywać tę piękną tradycję – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy zawodnicy mogą spróbować swoich sił na nartach, snowboardzie i mono-ski (narciarze niepełnosprawni) w 15 kategoriach indywidualnych oraz w konkurencji drużynowej. Zanim duch sportu pochłonie zawodników, uczestnicy zjedzą wspólne śniadanie na szczycie Kasprowego Wierchu,
w najwyżej położonej restauracji w Polsce „Poziom 1959”.


Już od godz. 12.00 uczestnicy zawodów będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Zawodnika i Kibica w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch. Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na godz. 16.00. Każdy zawodnik poza wyśmienitą rywalizacją i niepowtarzalną atmosferą może liczyć na upominek, a dla najlepszych przewidziano nagrody.

W zeszłym roku w No Limit Kasprowy 2017 wzięło udział ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu (1:25,00) uzyskał Antoni Szczepanik. Najszybszą kobietą drugiej edycji została Magdalena Kłusak z czasem 1:25,32. Natomiast w klasyfikacji „z przelicznikiem”, uwzględniającej wiek i płeć uczestników, zwyciężyła Ewa Derwinis.

Chcemy, aby Kasprowy Wierch łączył miłośników narciarstwa, sportów zimowych i zdrowej rywalizacji. Życzymy wszystkim uczestnikom przede wszystkim świetnej zabawy i pobicia własnych rekordów – mówi Patryk Białokozowicz z PKL

Organizatorem zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit Sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.
Partnerami i sponsorami imprezy są: Auto Idea SP. z o.o., MAK DOM, 7R SA, Film Produkcja.


Więcej informacji (harmonogram, regulamin, relacje z poprzednich edycji i inne) znajduje się na stronie: www.nolimitkasprowy.pl.

Najlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Budapest Vajdahunyad-BurgNajlepsze miejsca na wielkanocne wyjazdy

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy spędzania świąt Wielkiej Nocy, decydując się spędzić je poza domem – to dobry czas, aby pobyć z najbliższymi w miłej scenerii.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na wiosenne wycieczki

toskaniaWiosna to doskonała pora, aby spędzić urlop za granicą. Przemęczeni pracą i niekończącą się zimą marzymy o nastaniu słonecznej wiosny. Warto więc wyjść jej naprzeciw.

Więcej >>

Najlepsze miejsca na ferie zimowe

Salzburg2

Ferie zimowe już tuż, tuż… Ich dobre zaplanowanie to gwarancja udanego i niezapomnianego wypoczynku. Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc, bardzo często po okazyjnej cenie. Czytaj więcej >

Najlepsze miejsca na imprezy karnawałowe

nicea

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, a więc miłośnicy gorących rytmów i zabawy do białego rana powinni już zacząć planować swoje karnawałowe szaleństwa Myśląc o najlepszym miejscu na karnawałową zabawę, punktem pierwszym będzie – oczywiście – Rio de Janerio w Brazylii. Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Szmaragdowa Irlandia

ROBERT PAWEŁEK

 

Ta zielona wyspa potrafi zauroczyć nawet najbardziej wybrednych obieżyświatów. Wspaniałe ślady celtyckiej kultury sąsiadują na niej z pozostałościami po czasach wczesnochrześcijańskich. Nieodłączną częścią tutejszego krajobrazu rozległych równin i skalistych urwisk są tajemnicze dolmeny i kamienne rzeźbione krzyże. Możemy tu znaleźć fabrykę słynnego piwa Guinness i puby tętniące życiem do białego rana oraz zwiedzić Dublin pod rękę z bohaterem powieści Jamesa Joyce’a Ulisses. To właśnie osobliwe połączenie teraźniejszości z przeszłością oraz sympatyczni i otwarci mieszkańcy stanowią o uroku Irlandii.

FOT. TOURISM IRELAND

Po irlandzku nazwa tego europejskiego państwa brzmi Éire. Dziś zajmuje ono większą część drugiej pod względem wielkości wyspy archipelagu Wysp Brytyjskich, współdzieląc jej terytorium ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W godle państwowym na niebieskim tle znajduje się złota harfa Briana Śmiałego, króla panującego na tych ziemiach na początku XI w. Najpopularniejszym symbolem kraju jest jednak trójlistna koniczyna (ang. shamrock), którą Irlandczycy noszą przypiętą do ubrania w dniu swojego patrona św. Patryka, 17 marca.

Więcej…

MAGIA WIELKIEGO BŁĘKITU – 7 KONTYNENTÓW

DAREK SEPIOŁO

 

Głębiny mórz i oceanów przyciągają ciszą i zjawiskowym pięknem, kto raz uległ ich urokowi wie, że wielki błękit działa jak magnes. Wystarczy odpowiednio na niego spojrzeć, a roztoczy przed nami widoki, które chciałoby się oglądać w nieskończoność.

Dla większości nurków pierwsze chwile pod wodą to zwykle fascynacja niezmiernie bujnym i kolorowym światem raf. Filipiny, Indonezja i Malezja leżą w samym środku koralowego trójkąta, czyli obszaru największego rozkwitu podwodnego życia. Właśnie tam zaczyna się nasza fascynująca podróż po 7 kontynentach. Centralny rejon Filipin, jakim jest archipelag Visayas, to mało znany turystom zakątek Azji. Przybywają tutaj właściwie jedynie miłośnicy nurkowania z całego świata. Visayas oferuje im ciągnące się po horyzont ogrody koralowe, a także spotkanie z jednym z najrzadszych gatunków rekina – kosogonem. Malezyjska wyspa Sipadan została wpisana na listę podwodnych skarbów przez samego Jacquesa Cousteau. Od prawie 20 lat jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Sąsiadująca z Malezją Indonezja słynie z unikalnego w skali światowej ekosystemu, który powstał w cieśninie Lembeh. Takiej różnorodności przedziwnych podwodnych stworzeń nie ma nigdzie indziej na naszej planecie.

Więcej…

12 najlepszych miejsc na świecie do uprawiania kitesurfingu

MAŁGORZATA CHOLEWA
MAGDALENA LASOCKA

Z roku na rok coraz więcej Polaków wsiada na deskę z latawcem, wystarczy latem zawitać nad Zatokę Gdańską, aby przekonać się o dużej popularności tego sportu wodnego w naszym kraju. Niestety, pogoda na wybrzeżu Morza Bałtyckiego pozwala cieszyć się wysokimi temperaturami, wiatrem i falami jedynie przez kilkanaście letnich tygodni. W chłodniejszym okresie miłośnicy tej widowiskowej dyscypliny muszą trenować w rejonach o cieplejszym klimacie. Nic więc dziwnego, że w Polsce niezmiernie szybko rozwija się turystyka kitesurfingowa, co wiąże się również ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na odkrywanie coraz to nowych, egzotycznych zakątków świata.

Więcej…