W dniach 23 – 24 marca 2018 roku PGE Narodowym w Warszawie zawładną rowerzyści.

Na zadaszonej płycie stadionu odbędzie się premiera mobilnego muzeum 90 lat Tour de Pologne, Narodowy Test Rowerowy oraz pierwsze w historii amatorskie wyścigi kolarskie.

Równolegle zorganizowana będzie wystawa rowerów oraz akcesoriów potrzebnych każdemu rowerzyście, a także cała seria spotkań z gwiazdami kolarstwa szosowego i MTB oraz specjalistami od rowerowego fittingu i treningu.

 

Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, Michał Kwiatkowski, Czesław Lang, Tomasz Marczyński, Igor Tracz, Dariusz Batek, Bartosz Huzarski to tylko niektórzy z gości specjalnych Wydarzenia. Podczas tych dwóch dni odwiedzający będą mogli poznać setki najnowszych modeli rowerów i akcesoriów, testować sprzęt wielu producentów, poznać historię kolarstwa, startować w wyścigach, posłuchać opowieści światowej klasy mistrzów o tym, jaka była ich droga na szczyt. Ale także zdobyć ogromną dawkę wiedzy jak zacząć swoją przygodę z rowerem, gdzie jeździć oraz jak czerpać przyjemność ze sportu lub turystyki rowerowej nie tylko w Polsce.

BIKE EXPO to wystawa rowerów oraz akcesoriów kolarskich, która zajmie 3800 m2 stadionowego Biznes Klubu. Zaprezentują się na niej najlepsi polscy i zagraniczni producenci sprzętu. Wybierać będzie można spośród 120 marek, a na widowni posłuchać sportowców i specjalistów. Nie zabraknie także organizatorów zawodów krajowych oraz przedstawicieli zagranicznych destynacji rowerowych.

 

NARODOWY TEST ROWEROWY odbędzie się na zadaszonej płycie stadionu PGE Narodowego, na trzech torach: SZOSA, e-BIKE i MTB, którego zwieńczeniem będzie PUMPTRACK. Testy rowerów są dostępne dla wszystkich całkowicie bezpłatnie. Obowiązkowe jest posiadanie kasku rowerowego, a zaawansowanym rowerzystom przydadzą się na pewno buty spd.

 

90 LAT TOUR DE POLOGNE . Premiera mobilnego, multimedialnego muzeum polskiego kolarstwa rozpocznie się sobotnią konferencją prasową w loży Platynowej z udziałem m. inn. Czesława Langa, Michała Kwiatkowskiego i Tomasza Marczyńskiego oraz Ministerstwa Sportu, po której nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi i otwarciem muzeum dla zwiedzających na płycie boiska PGE Narodowego.

 

NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI to uczczenie 100 lat Niepodległości Polski poprzez integrację pokoleniową, czyli ściganie się różnych grup wiekowych, po raz pierwszy w historii na stadionie PGE Narodowym. Długość okrążenia toru kolarskiego wyniesie ok. 300 m, zalecane są rowery szosowe, ale dopuszczone będą także inne, poza elektrycznymi. Rejestrować można się na miejscu lub online na stronie Lang Team, a maksymalna ilość zawodników to 1200 startujących, w ciągu dwóch dni. Dyrektorem zawodów jest sam Czesław Lang.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Przez Irlandię ze św. Patrykiem

JUSTYNA MAZUREK-SCHRAMM

                                                                                                               FOT. TOURISM IRELAND

<< W IV i V w., gdy w Hibernii (łacińska nazwa Irlandii) ludzie żyli głównie z rolnictwa, jej terytorium podzielone było na wiele małych królestw. Mimo iż Rzymianie podbili sąsiednią Brytanię, nigdy nie pokusili się, aby zająć ziemie po drugiej stronie dzisiejszego Morza Irlandzkiego. Dlatego bez problemu mogła się tu rozwijać kultura celtycka. To wtedy rozpoczęła się chrystianizacja tej krainy, a dawne tradycje w połączeniu z nową religią zapoczątkowały rozwój irlandzkiej sztuki i literatury. >>

Szmaragdowa wyspa należy obecnie do dwóch państw: Republiki Irlandii (Éire) oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Te oddzielone od siebie granicą obszary łączy jednak nierozerwalnie wspólna historia, której częścią jest postać pewnego wczesnochrześcijańskiego duchownego...

Więcej…

Sycylia od kuchni

Stragany na uliczce w Palermo uginają się od świeżych warzyw
food-and-wine-palermo-street-markets

© WWW.SICILY.CO.UK

Dominika Friedrich

www.sycyliabocznymidrogami.pl


Sycylia należy do tzw. Mezzogiorno, południowych regionów Włoch. To najbardziej odległy od kontynentalnej Europy zakątek kraju, oddzielony od niej Cieśniną Mesyńską, i najbliższy reszcie świata. Trójkątny ląd otaczają trzy morza – Jońskie, Tyrreńskie i Śródziemne.

Więcej…

Uganda – prawdziwa perła Afryki

ANNA KRYPA
www.comeann.com

<< Wędrówka po tajemniczych Górach Księżycowych, spotkanie oko w oko z gorylami górskimi i jeden z najbardziej ekscytujących raftingów na świecie – to wszystko i znacznie więcej czeka na każdego podróżnika odwiedzającego Ugandę. Ten fascynujący kraj zaskakuje bogactwem przyrody i wspaniałymi krajobrazami. W jego tropikalnych lasach gdzieś zza mgieł wyłaniają się sylwetki dzikich zwierząt, które zdają się być praktycznie na wyciągnięcie ręki. >>

Więcej…