Choć planowana data otwarcia pierwszego na świecie Muzeum Polskiej Wódki była na 12 czerwca 2018 roku to reprezentanci branży eventowej skupionej wokół SBE mieli okazję zobaczyć obiekt już tydzień wcześniej.

7 czerwca w przestrzeniach dawnego zakładu rektyfikacji najbardziej znanego polskiego alkoholu odbyły się spotkania Rady Programowej jesiennej konferencji Event Biznes oraz zebranie członków Stowarzyszenia. Ponad 50 osób miało okazję poznać historię ludzi, którzy tworzli marki dobrze znanego nam trunku oraz sposoby tworzenia wysokoprocentowego alkoholu i jego historię. Było to możliwe dzięki oprowadzeniu wszystkich gości przez przewodników Muzeum.

Zanim jednak dokonała się degustacja i kuluarowe dyskusje, członkowie Rady oraz Stowarzyszenia analizowali bieżącą sytuację rynku przemysłu spotkań.

Rada Programowa Event Biznes obradowała nad merytorycznym przekazem jesiennej konferencji dedykowanej dla agencji eventowech, działów HR, PR i marketingu w korporacjach i instytucjach oraz osób powiązanych z branżą eventową. Cały zespół zgodny jest, że 19 października w Ptak Expo organizatorzy przekażą najwyższą wartość informacji dotyczących naszej branży zapraszając ekspertów i mówców, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w pracy na rynku polskim i zagranicznym. Organizatorzy otworzyli proces organizacyjny oraz zapraszają do współpracy sponsorów, którzy w tym roku będą mieli okazję prezentować swoje produkty i usługi podczas trzydniowego World Travel Show, którego konferencja jest częścią.

Wielkim entuzjazmem cieszyło się również spotkanie członków Stowarzyszenia Branży Eventowej. Zebranie było idealną okazją do podsumowania minionego pół roku działania nowego Zarządu w składzie Marta Dunin- Michałowska (Prezes Zarządu SBE), Żaneta Berus (Członek Zarządu ds. Międzynaorodowych), Renata Razmuk ( Członek Zarządu ds. Konferencji) Piotr Wojdat (Członek Zarządu ds. Finansów) oraz Dagmara Chmielewska (Dyrektor Zarządzająca SBE).

Członkowie z zainteresowaniem poznali wyniki działań organizacyjnychkonferencji Event Biznes. Wszyscy zgodzili się, że tegoroczna edycja Studium Event Management odniosła spektakularny sukces. Stowarzyszenie wraz z Fundacją przy Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim wykształciło kolejnych 34 profesjonalnych event managerów. Od 20 czerwca otwierany jest kolejny proces rekrutacji a 7 edycja Studium zacznie się już w listopadzie 2018 roku.

Z zainteresowaniem oczekują wyników debaty branżowej organizowanej we współpracy z KAE przy SAR i PSMLem, która odbędzie się 13 czerwca. Rozmowa przedstawicieli branży dotyczyć będzie tematu „Efektywnych zakupów usług w dobie największych wyzwań stojących przed branżą MICE”.

Przed Członkami SBE stoi również duża szansa rozwoju na arenie międzynarodowej. Stowarzyszenie podpisało porozumienie z Indian Exhibition Association Industry oraz podjęło współpracę z Bea World Festival. Czynnie również uczestniczy w edukacji krajów nadbałtyckich poprzez współpracę z Baltic Event Industry Club.

Stowarzyszenie Branży Eventowej mimo bardzo intensywnego okresu realizacji wydarzeń spotkało się w licznym gronie by wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z branżą oraz nabrać sił do wyzwań, które czekają na nich podczas najbliższego letniego sezonu.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Żeglarskie raje

MICHAŁ DOMAŃSKI

 

Żeglarstwo dla wielu osób stało się pasją życia. Nie wyobrażają sobie oni udanych wakacji bez rejsu jachtem lub katamaranem. To dla nich nie tylko szansa na przeżycie wspaniałej przygody, ale również okazja do poznania odmiennych kultur, interesujących atrakcji turystycznych oraz fascynujących zakątków Europy i świata. Zapaleni żeglarze co roku myślą o nowych trasach oraz o ciekawszych i bardziej egzotycznych akwenach. Większość z nich wybiera ciepłe morza, regiony i kraje – Chorwację, Grecję, Włochy, Francję, Turcję, Hiszpanię, Baleary i Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Seszele czy Polinezję Francuską. Są to bez wątpienia najpiękniejsze akweny żeglarskie świata. Oferują uczestnikom rejsów moc atrakcji. Na załogi jachtów lub katamaranów czeka na nich prawdziwe pełnomorskie pływanie lub powolna włóczęga od zatoki do zatoki, od portu do portu…   

Więcej…

Egzotyczna przygoda pod żaglami

WOJCIECH KUDER

 

<< Jeszcze do niedawna jachting kojarzono z rozrywką zarezerwowaną wyłącznie dla milionerów. Czasy się jednak zmieniają, a ponieważ ten typ turystyki stał się dużo bardziej dostępny, liczba jego miłośników rośnie z roku na rok. Również w Polsce przybywa firm oferujących morskie podróże do najbardziej odległych i tajemniczych zakątków kuli ziemskiej. Nic w tym dziwnego, gdyż rejs komfortowym jachtem lub wygodnym katamaranem to doskonały sposób na odkrywanie świata: poznawanie innych krajów, ich mieszkańców oraz lokalnej kultury. Nie zapominajmy też, że do niektórych niezmiernie urokliwych, dziewiczych miejsc na naszej planecie dotrzemy tylko od strony morza. >>

Więcej…

Finlandia, czyli zimowa ucieczka przed pluchą

Adam Stępień

 

                                                                                                             FOT. VISIT FINLAND AND MEDIA BANK

<< Prawdziwa zima już za pasem. Niektórzy zastanawiają się, jak się przed nią schować, ale tym, którym śnieg i mróz niestraszne, proponuję ucieczkę przed pluchą i szarością środkowoeuropejskiej aury, czyli wyprawę do Finlandii, a przede wszystkim fińskiej Laponii. Jeziora i rzeki skute lodem, zaśnieżone wzgórza i sauny opalane drewnem powinny skusić niejednego podróżnika, szczególnie że przy okazji można odwiedzić Świętego Mikołaja, pojeździć na biegówkach, zjeść stek z renifera, zapoznać się z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego czy poczytać opowieści o Muminkach… >>

Republika Finlandii to państwo stosunkowo nowe na mapie Europy (istnieje od grudnia 1917 r.), choć sami Finowie żyli na tych terenach przez wieki, najpierw pod panowaniem szwedzkim, a później – rosyjskim. Mimo dość dużej powierzchni – 338 tys. km², kraj ten zalicza się do najsłabiej zaludnionych na kontynencie (ok. 18 osób na 1 km²). Każdego roku staje się jednak coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży, w tym także Polaków.

Więcej…