Nikt już nie ma wątpliwości, że ruszył najgorętszy, przedświąteczny sezon w roku. O ile prawdziwe szaleństwo zakupów jeszcze przed nami, szwedzka firma FOREO już teraz zachwyca niecodzienną dekoracją witryn sklepowych, zamieniając je w prawdziwe dzieła sztuki!

Chociaż zjawisko window shoppingu nie jest najbardziej pożądaną formą zakupów, może dostarczyć przyjemnych, estetycznych wrażeń, jeżeli zdecydujemy się udać np. do Mediolanu czy Dubaju.

Dlaczego więc witryny FOREO zasługują na szczególną uwagę? FOREO to marka, która na całym świecie znana jest z innowacyjnego, technologicznego podejścia do pielęgnacji. Wizja w dostarczeniu niestandardowych rozwiązań przekłada się na każdy aspekt, począwszy od produkcji jakościowych i zaawansowanych produktów, aż po ich unikalny design, czy zastosowanie. Dzięki temu firma, która zaczynała jako szwedzki start up, w niespełna 5 lat stała się globalną firmą, obecną na 5 kontynentach, zatrudniającą ponad 3000 ludzi na całym świecie.

Tych witryn sklepowych na pewno nie przegapisz!

 

Dom Handlowy La Rinascente, Milano Piazza Duomo

FOREO zachwyca - łącząc włoską sztukę z innowacyjną sztuką skutecznej pielęgnacji!

W sercu Mediolanu, przy jednej z najbardziej popularnych alei spacerowych znajduje się La Rinascente, czyli włoski dom towarowy z selekcją najlepszych marek z całego świata. To właśnie to miejsce zostało uznane w 2016 r. za najpiękniejszą galerię handlową na świecie. Z okazji premiery FOREO UFO, sonicznego urządzenia do pielęgnacji opartego o formułę koreańskiej maseczki, na witrynie galerii pojawiła się dedykowana ekspozycja marki. Czym wyróżnia się na tle innych beauty brand’ów? Witryna w stylu pop art to mozaika wykonana z kilkudziesięciu sztuk kultowego produkty LUNA mini 2. Druga witryna to trzy maski - z jednej strony nawiązujące do symbolu włoskiego teatru, z drugiej zaś, reprezentujące popularne sheet mask, czyli koreańskie maski w płacie, które już niebawem zostaną zastąpione przez nowy wymiar inteligentnej pielęgnacji FOREO UFO.

 

Perfumeria Mazzolari, Mediolan

Kolejny przystanek na mapie Mediolanu to włoska perfumeria Mazzolari w Galerii San Babila.

Niewątpliwie, ekspozycja produktów jak LUNA mini 2, ISSA 2, czy IRIS w formie gigantycznych mockup’ów oraz połączenie ich z akcentami włoskiego przepychu i awangardy sprawia, że witryna niemal wpisuje się w stałą architekturę tej części miasta. Tłem dla produktów są liście monstery, czyli rośliny, która jest najmodniejszym akcentem dekoracyjnym ostatnich sezonów i na stałe już zagościła w naszych wnętrzach.

 

Sephora, The Dubai Mall

W jednym z największych centrum handlowych w Dubaju, do stworzenie nowej ekspozycji FOREO użyto aż kilkaset sztuk inteligentnych maseczek kompatybilnych z urządzeniem UFO! Brzmi imponująco? Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną ze szczególnego rozmachu. Nic więc dziwnego, że marka musiała podążać tym torem.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Śladami Majów po Meksyku i Gwatemali

 

JERZY PAWLETA

 

Majowie stworzyli jedną z najlepiej rozwiniętych i jednocześnie najbardziej tajemniczych cywilizacji świata starożytnego. Ślady po niej znajdują się na obszarze ok. 500 tys. km2, na terenie dzisiejszych 5 krajów – Belize, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i południowo-wschodniej części Meksyku. Swoją wiedzę astronomiczną wykorzystali do skonstruowania najdokładniejszego w ich czasach kalendarza z cyklami zaćmień Słońca i Księżyca. Do dziś tzw. Mundo Maya, czyli „świat Majów”, kryje wiele intrygujących tajemnic. Ponad 100 wspaniałych stanowisk archeologicznych, rozrzuconych wśród malowniczych dolin, wulkanów, dżungli i raf, fascynuje licznych naukowców. Na tym terenie pozostało jednak wciąż wiele do odkrycia…

Więcej…

Saksonia – Niemcy mniej znane

590.jpg

Panorama historycznego centrum Drezna oglądana od strony Łaby

©TOURISMUS MARKETING GESELLSCHAFT SACHSEN MBH (TMGS)/ ANJA UPMEIER

JULITA CZECHOWICZ


Gdyby spytać Bawarczyka o to, z czym kojarzą mu się Saksonia i Saksończycy, pewnie uśmiechnąłby się z lekkim lekceważeniem i powiedział, że z dialektem. Rzeczywiście, Niemcy uważają dialekt saksoński za trudny w odbiorze, ale niewielu wie, iż to tą odmianą językową posłużył się w XVI w. Marcin Luter w swoim tłumaczeniu Biblii, pod wpływem którego wykształcił się później standardowy język niemiecki („Hochdeutsch”). Jednak wystarczy raz odwiedzić Saksonię, aby przekonać się, że jest miejscem jedynym w swoim rodzaju.

Więcej…

Botswana – safari dla wybranych

MICHAŁ SYNOWIEC „ZETOR”

 

<< Aby uczestniczyć w prawdziwym safari, trzeba pojechać do Afryki. Jednak by spotkać się oko w oko z dzikimi zwierzętami w środku buszu, nie w rezerwacie pokazowym i bez tłumu turystów dookoła nas, można wybrać się jedynie do kilku krajów na Czarnym Lądzie. Do jednych z najciekawszych z nich należy bez wątpienia Botswana, która oferuje turystom wiele wspaniałych atrakcji turystycznych, choćby kryształowe wody delty rzeki Okawango, Park Narodowy Chobe z ogromną populacją słoni czy pustynne krajobrazy Kalahari. >>

FOT. ANDRZEJ KULKA /WWW.ANDRZEJKULKA.COM

Park Narodowy Chobe

 

Republika Botswany uzyskała niepodległość 30 września 1966 r. i właśnie tego dnia Botswańczycy obchodzą dziś swoje święto narodowe. Wcześniej jej tereny pod nazwą Protektoratu Beczuany (Bechuanaland Protectorate) były brytyjską kolonią. Stolica państwa, Gaborone, znajduje się niedaleko granicy z RPA. Tuż za tym ponad 230-tysięcznym miastem zaczyna się kotlina Kalahari, zajmująca znaczną część botswańskiego terytorium.

Więcej…