Już wkrótce minie rok od kiedy wystartowało Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w Uzdrowisku Nałęczów. To jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w całej Polsce i zdecydowanie najbardziej zaawansowane technologicznie i medycznie miejsce po wschodniej stronie Polski. Jak sobie radziło przez pierwsze miesiące swojej działalności? Kto skorzystał z usług Werandek? I o jakie zabiegi i usługi została poszerzona oferta? Czas na podsumowanie.

 

Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” w sposób kompleksowy obsługuje cztery obszary rehabilitacji medycznej: Strefę Kardiologii, Strefę Ortopedii, Strefę Treningu oraz Strefę Diagnostyki. Głównym celem działalności Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki” są komercyjne turnusy rehabilitacyjne, a jej uzupełnienie stanowi rehabilitacja doraźna oraz organizacja profesjonalnych i kompleksowych badań wydolnościowych oraz wytrzymałościowych dla pacjentów poza turnusami. 

 

Niespotykana w tej części Polski innowacyjność technologii usprawniania pracy układu krążenia oraz rehabilitacji narządu ruchu i najnowocześniejszy sprzęt medyczny to niezwykła szansa dla pacjentów na powrót do zdrowia i sprawności pod czujnym okiem wysoko wykwalikowanej kadry specjalistów.  

 

 - Ostatnie dziesięć miesięcy potwierdziło słuszność decyzji o remoncie Werandek i otwarciu ich w nowej, innowacyjnej odsłonie. Przez te kilka miesięcy gościliśmy u nas wiele drużyn sportowych, których sportowcy skorzystali z innowacyjnych urządzeń badających wydolność i pozwalających na profesjonalne przygotowanie do zawodów. Ponadto, z naszych usług regularnie korzystają goście indywidualni, którzy uprawiając amatorsko sporty, chcą lepiej przygotować swój organizm. Są również tacy, którzy przebyli urazy ortopedyczne i dzięki innowacyjnym sprzętom i profesjonalistom fizjoterapii, chcą powrócić do dawnej sprawności – podsumowuje Robert Moskwa, dyrektor sprzedaży  i marketingu w Uzdrowisku Nałęczów oraz w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. 

 

Od początku działalności Werandek, czyli od 24 maja 2018 roku, z oferty Centrum skorzystało:

  • 4 drużyny sportowe, takie jak Azoty Puławy, Motor Lublin, Górnik Łęczna oraz KS Wisła Puławy;
  • przebadano 60 sportowców;
  • przebadano 230 dzieci pod kątem występowania wad postawy; 

oraz 

  • przyjęto około 1,5 tys. pacjentów na różnorodne zabiegi i badania. 

 - Szczególnym obszarem rehabilitacji w nałęczowskich Werandkach zostali objęci pacjenci chorzy na szpiczaka. To wyjątkowy projekt z uwagi na to, że Uzdrowisko Nałęczów, jako jedyne w Polsce podjęło się rehabilitacji osób z chorobą nowotworową. Z uwagi na ogrom zainteresowania tą formą rehabilitacji oraz profesjonalnym sprzętem, jakim Werandki dysponują, będziemy mocno rozwijać tę gałąź naszej działalności – dodaje Robert Moskwa.

  

W planach Uzdrowiska Nałęczów jest również utworzenie Akademii Zdrowia Dzieci, działającej przy Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki, dedykowanej zdrowej postawie u dzieci.

 - W ubiegłym roku zrealizowaliśmy pilotażowy projekt dedykowany dzieciakom z lokalnej, nałęczowskiej szkoły. Grupa dzieci została bezpłatnie przebadana pod kątem wykrywania wad postawy oraz problemów z kręgosłupem. Poprzez tego typu działania, chcemy uzmysłowić rodzicom, opiekunom, nauczycielom, że problem zbyt ciężkich plecaków, niewspółmiernych do siły kilkuletnich dzieci, powoduje, że konieczna jest profilaktyka i w uzasadnionych sytuacjach profesjonalna rehabilitacja, która uchroni je przed wadami postaw w dorosłym życiu – dodaje Marcin Trębowicz - Kierownik Działu Fizjoterapii.  

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

W Nowej Zelandii – krainie Władcy Pierścieni i Hobbita

KAROLINA SYPNIEWSKA
www.karolinasypniewska.pl

<< Maorysi, rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii, zwą ją Aotearoą, czyli Krainą Długiego Białego Obłoku. Zachwyca ona wspaniałymi krajobrazami i unikatową kulturą ludzi Kiwi, kochających wypoczynek na świeżym powietrzu. Choć Europejczykom niełatwo się do niej dostać, coraz chętniej wyprawiają się w te strony i zawsze wracają z bagażem cudownych wspomnień. >>

Więcej…

W kalejdoskopie Stanów Zjednoczonych

CTTC100318162748121.jpg

Golden Gate Bridge w San Francisco

©CALIFORNIA TRAVEL AND TOURISM COMMISSION/ANDREAS HUB

 

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl

 

Od kilku stuleci ludzie przybywający do Ameryki przywożą ze sobą swoje wyobrażenia, nadzieje i marzenia. W dzisiejszych czasach Stany Zjednoczone są dodatkowo postrzegane przez pryzmat kadrów z licznych amerykańskich filmów. Z pamięci widzów wyłania się więc specyficzny obraz kraju, na który składają się drapacze chmur, przepaściste kaniony, neony kasyn i bezkresne drogi. 

Więcej…

W sercu noszę Kenię

EWA SERWICKA

www.dalekoniedaleko.pl 

 

« Słynąca ze swojej dzikiej przyrody Kenia kusi nie tylko niezapomnianymi przeżyciami, jakie czekają uczestników safari oglądających zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Z zapierających dech w piersiach parków narodowych blisko tu już na długie, piaszczyste plaże, na których można błogo wypoczywać i zapomnieć o trudach codzienności. Wizyta w tym kraju będzie z pewnością podróżą pełną niezwykłych doświadczeń, zachwytów i radości. »

Więcej…