#lessismore

Mniej znaczy więcej! Przekonali się o tym goście piątkowego (8.03) wernisażu, zorganizowanego w Zamku Topacz, przy wsparciu mecenasów - wrocławskiej Kliniki Platinum oraz Rodis Develompment. Podczas skierowanego do kobiet spotkania zaprezentowane zostały sensualne zdjęcia znanych Polek autorstwa fotografki Patrycji Toczyńskiej. Sesja, której efektem była prezentowana wystawa prac, celebruje pewność siebie i naturalność. Bohaterki uwiecznione na fotografiach uchwycone zostały w intymnych chwilach – w tańcu, zadumie lub podczas spontanicznego, niczym niewymuszonego śmiechu. W tej nietypowej, kameralnej sesji zdjęciowej udział wzięły m.in. Lidia Popiel, Beata Sadowska, Edyta Herbuś, Ania Rusowicz i Katarzyna Bonda, Marzena Ugorna, Beata Sadowska, Beata Pawlikowska – wszystkie naturalne, bez makijażu. 

 

Trudno o lepszy dzień na świętowanie kobiecości niż 8 marca. Na wieczornym wernisażu w Zamku Topacz spotkały się twórczynie wystawy, bohaterki fotografii oraz entuzjaści prawdziwego piękna – zarówno tego, które bije z wewnątrz, jak i tego uwiecznionego przez artystów. Nastrojowe, czarno-białe fotografie, które na czas wernisażu wypełniły Salę Kolumnową, wkrótce upiększą wnętrze zamkowego Art SPA. W piątkowy wieczór goście usłyszeć mogli co stoi za koncepcją wystawy wprost od jej twórczyni. Podczas wernisażu swoją premierę miał także album fotograficzny „Lessismore. Naturalnie piękne kobiety, który w edycji limitowanej dostępny będzie w wybranych miejscach oraz za pośrednictwem strony www.naturalniepieknekobiety.pl. Znajdą w nim Państwo zdjęcia dwudziestu pięknych kobiet, które wzięły udział w sesji, a także inspirujące cytaty na temat kobiecości i piękna.

 

 „Rozmyślałam o tym projekcie prawie trzy lata. Zastanawiałam się między innymi, czy my, kobiety, potrafimy się zaakceptować takimi, jakie jesteśmy? Wkrótce sesja fotografii zaczęła przypominać badanie psychologiczne” – przyznaje autorka zdjęć, Patrycja Toczyńska. Do współpracy zaprosiła kobiety, które udowodniły jej, że pełna akceptacja siebie jest możliwa. „To był bardzo świadomy wybór. Na zdjęciach zobaczycie kobiety, które naprawdę inspirują! Ja również odkryłam, że naturalna, pozbawiona makijażu twarz to mój ulubiony obiekt do fotografowania” – mówi autorka. 

 

Piątkowy wernisaż stanowił doskonałą okazję, by porozmawiać o istocie kobiecości i piękna. „Myślę, że sedno tkwi w tym, że ukazane na fotografiach kobiety podchodzą z pasją do wszystkich aspektów życia”, mówi kuratorka i producentka wystawy, Iwona Kowalczyk. „Praca zawodowa jest dla nich ważna, ale poza tym są po prostu pięknymi, cudownymi osobami. Nawet, gdy są kompletnie sauté!”

 

Wystawę oglądać można w Art SPA w Zamku Topacz do 8 kwietnia. 

www.naturalniepieknekobiety.pl

www.zamektopacz.pl

www.patrycjatoczynska.com

fb. Patrycjatoczynskaphotography

Autor zdjęć z wernisażu: Judyta Żelosko

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Mozaika andaluzyjska

1605

© PATRONATO PROVINCIAL DE TURISMO DE GRANADA

 

MONIKA BIEŃ-KÖNIGSMAN

www.hiszpanskiesmaki.es

 

Andaluzja to czarodziejka, kraina położona pomiędzy – już nie całkiem w Europie, a jeszcze nie w Afryce. Jest jak kobieta tańcząca flamenco w „tablao” i na plaży w nocy. Codzienność ma tu smak tapas i jerez (sherry). Surowe góry sąsiadują z Oceanem Atlantyckim oddzielonym od Morza Alborańskiego Cieśniną Gibraltarską. W Andaluzji znajduje się jeden ze starożytnych słupów Heraklesa. Urodził się w niej słynny gitarzysta flamenco Paco de Lucía. Dziś dźwięki gitary rozbrzmiewają wśród ulic miast, których prawdziwym skarbem są mauretańskie budowle – monumentalne, a jednocześnie finezyjnie zdobione. Wszystkie te elementy tworzą wyjątkową andaluzyjską mozaikę.

Więcej…

Indie – szlakiem pałaców, plaż i ajurwedy

PAWEŁ SKAWIŃSKI

 

Podróż zachodnim wybrzeżem Indii to wyprawa przez usiane pałacami pustynie Radżastanu i rajskie plaże Goa, dawnej kolonii portugalskiej, aż po pełną przypraw i dzikiej przyrody Keralę – ojczyznę ajurwedy, prastarej medycyny hinduskiej.

 

Hanwant Singh (1923–1952), maharadża Dźodhpuru (Jodhpuru), wyciągnął pistolet kalibru 22 i wymierzył w indyjskiego urzędnika. – Odmawiam przyjęcia twojego dyktatu! – młody, rozpuszczony, gnuśny i obrzydliwie bogaty władca, którego ulubioną rozrywką były gra w polo, polowania na stepówki i sztuczki magiczne, właśnie zdał sobie sprawę, że oddał władzę nad swoim królestwem. W 1947 r. Singh podpisał akces pustynnego Dźodhpuru do Unii Indyjskiej (przekształconej w 1950 r. w obecną Republikę Indii) – w ten sposób jego ziemie stały się częścią dzisiejszego stanu Radżastan. Co prawda maharadża mógł zachować swój bajeczny majątek, jeździć limuzynami o czerwonych, królewskich tablicach rejestracyjnych, ale upokarzający sposób zawarcia traktatu obudził w nim ducha przodków – wojowniczych i dumnych Radźputów.

Więcej…

W kalejdoskopie Stanów Zjednoczonych

CTTC100318162748121.jpg

Golden Gate Bridge w San Francisco

©CALIFORNIA TRAVEL AND TOURISM COMMISSION/ANDREAS HUB

 

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl

 

Od kilku stuleci ludzie przybywający do Ameryki przywożą ze sobą swoje wyobrażenia, nadzieje i marzenia. W dzisiejszych czasach Stany Zjednoczone są dodatkowo postrzegane przez pryzmat kadrów z licznych amerykańskich filmów. Z pamięci widzów wyłania się więc specyficzny obraz kraju, na który składają się drapacze chmur, przepaściste kaniony, neony kasyn i bezkresne drogi. 

Więcej…