Gdańsk Maraton i towarzyszące mu imprezy przyciągają co roku tysiące pasjonatów biegania i mieszkańców Trójmiasta. Partnerem piątej edycji wydarzenia, która odbyła się w weekend 14-15 kwietnia, już po raz drugi była Grupa Hotelowa Orbis. Z tej okazji trójmiejskie hotele należące do Grupy przygotowały dla swoich gości specjalne udogodnienia, dla zawodników i kibiców – liczne niespodzianki, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

 

Trójmiejskie hotele należące do Grupy Hotelowej Orbis, której partnerem strategicznym jest Accor, od lat aktywnie wspierają inicjatywy związane ze zdowym stylem życia. Wartości te są bliskie zwłasza marce Novotel, która poprzez swoje pasje łączy ludzi razem, sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu, dba o integrację lokalnych społeczności, a przede wszystkim - chce tworzyć takie chwile, które warto wspominać. Jako lider współpracy z Gdańsk Maratonem, marka Novotel zaangażowała do wspólnego działania (i biegania) brandy Mercure, ibis i Sofitel. 

 

Będąc partnerem wydarzenia, wybrane hotele przygotowały dedykowaną, weekendową ofertę noclegową dla biegaczy. Objęła ona rabat oraz możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania. Z myślą o sportowcach powstało również specjalne menu – dodające energii i pomagające w regeneracji po biegowych wyzwaniach. 

 

Jako wsparcie podczas biegu, zawodnicy otrzymali przydatny gadżet pomagający regulować tempo, czyli opaski z opisanymi międzyczasami. Na każdej z nich znalazł się rabat do restauracji NOVO2.

 

Gdańsk Maraton to, obok biegu głównego, również Strefa Kibica i liczne imprezy towarzyszące. Tutaj Grupa Hotelowa Orbis również była obecna, m.in. poprzez stworzenie rodzinnej strefy chilloutu Family&Novotel oraz sponsoring rozgrzewki przed biegiem na 5 kilometrów i biegami dla dzieci, w które zaangażował się Novotel Gdańsk Marina

 

Nagrody

Dla najlepszych zawodników rywalizujących na dystansie 5 kilometrów (Gdańsk Na Piątkę) trójmiejskie hotele Orbis ufundowały vouchery do restauracji NOVO2. Na zwycięzców biegu głównego czekały vouchery pobytowe do hoteli Novotel Wrocław Centrum i Novotel Poznań Centrum.

 

Zaangażowanie pracowników

Gdańsk Maraton to wydarzenie pełne pozytywnej energii i wspaniałych sportowych emocji. Dlatego nie mogło w nim zabraknąć reprezentantów Grupy Hotelowej Orbis, którzy wystartowali zarówno w biegu indywidualnym na 5 kilometrów, jak i zespołowo – w Sztafecie Maratońskiej jako 5 czteroosobowych zespołów. W tym roku przedstawiciel Novotel Gdańśk Centrum, Krystian Kubas zadebiutował z sukcesem w biegu głównym, czyli Maratonie.   

W inicjatywę zaangażowały się hotele: Novotel Gdańsk Centrum, Novotel Gdańsk Marina, Mercure Gdańsk Posejdon, Mercure Gdańsk Stare Miasto, Ibis Gdańsk Stare Miasto, Mercure Gdynia Centrum, oraz Sofitel Grand Sopot. 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Argentyna - podróż życia

EMILIA GRZESIK

 

<< Tam, gdzie strzeliste szczyty łaskoczą niebo, ziarnka piasku ścigają się z wiatrem przez bezkresne równiny Patagonii, a Ocean Spokojny konkuruje z Atlantykiem – tam rodzi się przygoda. Wytrwałość podróżników przemierzających setki kilometrów surowej patagońskiej ziemi i odwaga żeglarzy wpływających w zdradliwe wody Cieśniny Magellana lub okolic przylądka Horn nabierają zupełnie nowego znaczenia, kiedy podziwiamy majestat andyjskich lodowców. Krajobrazy południowej Argentyny należą do jednych z najbardziej spektakularnych na naszej planecie. Dla mnie Patagonia wraz z Ziemią Ognistą stanowią wręcz symbole wielkich wypraw życia. >>

Południowoamerykańska Republika Argentyńska to kraj bardzo zróżnicowany. Ze względu na jego specyficzne położenie występuje tu kilka stref klimatycznych. Ukształtowanie terenu również nie jest jednolite: wschodnią granicę stanowi wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, a zachodnią – wysokie Andy. Pomiędzy nimi rozciągają się bezkresne równiny i porośnięta trawą pampa, na której pasie się bydło. To stąd pochodzi najlepsza na świecie argentyńska wołowina, królowa popularnego asado, czyli tradycyjnego grilla dla rodziny i przyjaciół (barbecue).

W moich oczach Argentyna zawsze była ziemią poszukiwaczy nowych lądów. Dlatego też by poczuć się jak oni, postanowiłam wyruszyć na jej najdalej wysunięty na południe kraniec, stanąć na brzegu kontynentu i rzucić wyzwanie nieznanemu.

Więcej…

12 najlepszych miejsc na wyjazdy rowerowe w Polsce i Europie

opracował:
JAKUB WASIAK

<< Moda na aktywny wypoczynek nadal ma się świetnie wśród Polaków. Szczególnie niektóre sposoby takiego spędzania wolnego czasu zyskały sobie dużą popularność w naszym kraju. Gdy nadchodzi wiosna, z garażów i piwnic wyciągamy jeden z ulubionych środków transportu na całym świecie – tani w eksploatacji, w pełni ekologiczny i łatwy do przewożenia rower. Nic tak nie poprawia samopoczucia po mroźnej zimie i jednocześnie nie wzmacnia kondycji fizycznej jak wycieczka jednośladem wśród przepięknych polskich i europejskich krajobrazów. >>

Więcej…

Malta - śladami joannitów

PAWEŁ PAKIEŁA

<< Położona w centrum Morza Śródziemnego Malta zachwyca stolicą Vallettą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, świątyniami starszymi niż starożytne piramidy Egiptu oraz historią sięgającą ponad 7 tys. lat wstecz. Wiele narodów zostawiło tutaj ślady swojej obecności (m.in. Fenicjanie, Rzymianie, Grecy, Hiszpanie, Arabowie, Brytyjczycy czy Francuzi), a wpływy ich kultur stworzyły wyjątkową mieszankę. Mimo to Maltańczycy nie utracili swojej tożsamości, co od zawsze stanowiło dla nich powód do dumy. Poza tym łagodny klimat, czyste morze i spektakularne klify zapewniają tu znakomite warunki nie tylko do leniwego wypoczynku w promieniach słońca, lecz także uprawiania sportów wodnych. Natomiast dzięki miejscowym, niezmiernie popularnym wśród obcokrajowców, szkołom języka angielskiego możemy połączyć wakacyjny relaks z nauką. >> 

 

Republika Malty obejmuje swoimi granicami niewielki archipelag na Morzu Śródziemnym, którego największe wyspy to Malta i Gozo. Jako niepodległe państwo pojawiła się na mapie Europy dopiero w 1964 r., gdy przestała być kolonią brytyjską. Od 2004 r. należy również do krajów członkowskich Unii Europejskiej. Co ciekawe, język maltański (mający status urzędowego obok angielskiego) wywodzący się z grupy semickiej spokrewniony jest z dialektami arabskimi.  

Więcej…