Gdańsk Maraton i towarzyszące mu imprezy przyciągają co roku tysiące pasjonatów biegania i mieszkańców Trójmiasta. Partnerem piątej edycji wydarzenia, która odbyła się w weekend 14-15 kwietnia, już po raz drugi była Grupa Hotelowa Orbis. Z tej okazji trójmiejskie hotele należące do Grupy przygotowały dla swoich gości specjalne udogodnienia, dla zawodników i kibiców – liczne niespodzianki, a dla zwycięzców – atrakcyjne nagrody.

 

Trójmiejskie hotele należące do Grupy Hotelowej Orbis, której partnerem strategicznym jest Accor, od lat aktywnie wspierają inicjatywy związane ze zdowym stylem życia. Wartości te są bliskie zwłasza marce Novotel, która poprzez swoje pasje łączy ludzi razem, sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu, dba o integrację lokalnych społeczności, a przede wszystkim - chce tworzyć takie chwile, które warto wspominać. Jako lider współpracy z Gdańsk Maratonem, marka Novotel zaangażowała do wspólnego działania (i biegania) brandy Mercure, ibis i Sofitel. 

 

Będąc partnerem wydarzenia, wybrane hotele przygotowały dedykowaną, weekendową ofertę noclegową dla biegaczy. Objęła ona rabat oraz możliwość wcześniejszego zameldowania i późniejszego wymeldowania. Z myślą o sportowcach powstało również specjalne menu – dodające energii i pomagające w regeneracji po biegowych wyzwaniach. 

 

Jako wsparcie podczas biegu, zawodnicy otrzymali przydatny gadżet pomagający regulować tempo, czyli opaski z opisanymi międzyczasami. Na każdej z nich znalazł się rabat do restauracji NOVO2.

 

Gdańsk Maraton to, obok biegu głównego, również Strefa Kibica i liczne imprezy towarzyszące. Tutaj Grupa Hotelowa Orbis również była obecna, m.in. poprzez stworzenie rodzinnej strefy chilloutu Family&Novotel oraz sponsoring rozgrzewki przed biegiem na 5 kilometrów i biegami dla dzieci, w które zaangażował się Novotel Gdańsk Marina

 

Nagrody

Dla najlepszych zawodników rywalizujących na dystansie 5 kilometrów (Gdańsk Na Piątkę) trójmiejskie hotele Orbis ufundowały vouchery do restauracji NOVO2. Na zwycięzców biegu głównego czekały vouchery pobytowe do hoteli Novotel Wrocław Centrum i Novotel Poznań Centrum.

 

Zaangażowanie pracowników

Gdańsk Maraton to wydarzenie pełne pozytywnej energii i wspaniałych sportowych emocji. Dlatego nie mogło w nim zabraknąć reprezentantów Grupy Hotelowej Orbis, którzy wystartowali zarówno w biegu indywidualnym na 5 kilometrów, jak i zespołowo – w Sztafecie Maratońskiej jako 5 czteroosobowych zespołów. W tym roku przedstawiciel Novotel Gdańśk Centrum, Krystian Kubas zadebiutował z sukcesem w biegu głównym, czyli Maratonie.   

W inicjatywę zaangażowały się hotele: Novotel Gdańsk Centrum, Novotel Gdańsk Marina, Mercure Gdańsk Posejdon, Mercure Gdańsk Stare Miasto, Ibis Gdańsk Stare Miasto, Mercure Gdynia Centrum, oraz Sofitel Grand Sopot. 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Katalonia – więcej niż region

Kurort Tossa de Mar na Costa Brava
151126 MAALV 1208

© AGENCIA CATALANA DE TURISME

ANETA KOTARSKA


Katalonia to część Hiszpanii, która kryje w sobie wiele przeciwieństw. Katalończycy obrali za swój symbol osła reprezentującego mądre i spokojne, lecz uparte dążenie do celu, Hiszpanie natomiast – byka ucieleśniającego temperament i siłę. Katalońskie tradycje mieszają się tu z hiszpańskimi, obok siebie współistnieją też dwa języki, kosmopolityzm łączy się z nacjonalizmem, sztuka z przemysłem, ruiny rzymskie z modernizmem. Nawet pod względem geograficznym region charakteryzują kontrasty – morze przeplata się w nim z górami.

Więcej…

Turystyczne perełki dzięki soli

MICHAŁ DOMAŃSKI

ALEKSANDRA PAKIEŁA

 

Miasta mające na swoim terenie dawne kopalnie soli, które zostały udostępnione zwiedzającym, są obecnie niezmiernie popularne wśród turystów, potrafią ich przyciągnąć niczym magnes. „Białe złoto” jest dzisiaj doskonałym produktem turystycznym i narzędziem międzynarodowej promocji. Światową sławą cieszą się nasze dwie perełki – Wieliczka i Bochnia – oraz takie cuda, jak np. Katedra Soli w Zipaquirze w Kolumbii czy Salina Turda i Salina Praid w Siedmiogrodzie (Transylwanii) w Rumunii… Jeśli jesteśmy spragnieni niezapomnianych wrażeń, w dawnych kopalniach soli przygotowano interesujące trasy turystyczne, które mogą się pochwalić nie lada atrakcjami.

Sól to naturalne bogactwo, które występuje na wszystkich kontynentach. Jest cennym kruszcem, ponieważ posiada zdolności konserwujące i lecznicze. W starożytności i średniowieczu była używana jako środek płatniczy w formie tzw. krusz solnych, zastępując pieniądz metalowy (w Etiopii i Tybecie wybijano z niej nawet monety!). Pierwotnie sól otrzymywano ze słonych źródeł metodą warzelniczą. Polega ona na odparowywaniu wody. Początki eksploatacji soli kamiennej nie są znane. Najprawdopodobniej przy pogłębianiu studni solankowych natrafiono na jej złoża, które zaczęto wydobywać za pomocą prymitywnych narzędzi. Od tego momentu upłynęło wiele wieków, a biały kruszec ma nadal ogromną wartość… Dzisiaj na terenie zabytkowych kopalni soli tworzy się niezwykle ciekawe trasy turystyczne, specjalne programy zwiedzania, które przyciągają rocznie miliony gości z całego świata.

Więcej…

Mój Zanzibar

LAURA KUZAK-MARKOWSKA

 

« Co pojawia się przed oczami, gdy pomyśli się o Zanzibarze? Zwykle są to białe plaże, turkusowy ocean, błękitne niebo, wysmukłe palmy i słońce. To wystarczające powody, żeby go odwiedzić. Jednak dopiero na miejscu da się w pełni zachwycić tym rajem. Można tu poczuć smak i zapach przypraw – wszak archipelag bywa nazywany również Spice Islands, czyli Wyspami Korzennymi. Na Zanzibarze skosztujemy owoców prosto z drzewa i zobaczymy, jak uprawia się wanilię, pieprz, kurkumę i cynamonowce. Spotkamy delfiny i będziemy podziwiać rafę koralową wokół wysepki Mnemba, a na targu rybnym znajdziemy wszystko, co rybacy wyławiają z morza. Ich zdobycze tego samego dnia trafiają na stoły w restauracjach i hotelach. »

Więcej…