Załoga Hyundai Motorsport Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul była najlepsza w niezwykle emocjonującym Rajdzie Argentyny. Belgowie w Hyundaiu i20 Coupe WRC wygrali Rajd Argentyny ze spokojną przewagą 48,4 s. Po Rajdzie Korsyki, to drugie z rzędu zwycięstwo załogi Hyundai Motorsport w WRC 2019. Drugie miejsce w Rajdzie Argentyny również należało do załogi Hyundai Motorsport: Norwegów Andreasa Mikkelsena i Andersa Jægera, którzy stanęli na podium po raz pierwszy od Rajdu Szwecji w 2018 roku. To najlepszy dotychczasowy wynik w tegorocznej edycji rajdu WRC i jeden z najlepszych wyników w historii Hyundai Motorsport. Załoga Hyundai Motorsport Dani Sordo i Carlos del Barrio zajęła szóste miejsce. 

  • Załoga Hyundai Motorsport Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul była najlepsza w Rajdzie Argentyny. Po Rajdzie Korsyki, to drugie z rzędu zwycięstwo załogi Hyundai Motorsport w WRC 2019. 
  • Drugie miejsce w Rajdzie Argentyny również należało do załogi Hyundai Motorsport: Andreasa Mikkelsena i Andersa Jægera. 

 

Dzięki podwójnemu zwycięstwu w Rajdzie Argentyny Hyundai Motorsport umocnił pozycję lidera klasyfikacji WRC producentów, mając na swoim koncie łącznie 157 pkt. To aż 37 pkt. przewagi nad drugą w klasyfikacji WRC producentów Toyotą. Ze 110 pkt. na koncie, Neuville prowadzi również w klasyfikacji WRC kierowców.  

 

To trzecie w historii podwójne zwycięstwo Hyundai Motorsport w WRC, dwunaste zwycięstwo i jedenaste podwójne miejsce na podium. 

 

„To wspaniałe uczucie! Przez cały weekend w tych bardzo trudnych warunkach samochód (Hyundai i20 Coupe WRC) sprawował się doskonale. To zwycięstwo to wynik pracy całego zespołu, zarówno podczas rajdu w Argentynie, jak i w Niemczech. Z całego serca dziękuję wszystkim za ciężką pracę, poświęcenie i profesjonalizm. Dzięki temu zwycięstwu zdobyliśmy ważne punkty w klasyfikacji WRC. Jestem bardzo dumny z naszych osiągnięć podczas tego weekendu.” – powiedział Thierry Neuville.  

 

6. runda WRC odbędzie się 9-12 maja w Chile. 

Klasyfikacja generalna – Rajd Argentyny

1

T. Neuville

N. Gilsoul

Hyundai i20 Coupe WRC

3:20:54.6

2

A. Mikkelsen

A. Jæger-Amland

Hyundai i20 Coupe WRC

+48.4

3

S. Ogier

J. Ingrassia

Citroën C3 WRC

+1:04.8

4

K. Meeke

S. Marshall

Toyota Yaris WRC

+1:06.2

5

J.M Latvala

M. Anttila

Toyota Yaris WRC

+1:21.1

6

D. Sordo

C. del Barrio

Hyundai i20 Coupe WRC

+1:26.7

7

T. Suninen

M. Salminen

Ford Fiesta WRC

+4:57.3

8

O. Tänak

M. Järveoja

Toyota Yaris WRC

+14:24.8

9

M. Østberg

T. Eriksen

Citroën C3 R5

+14:28.5

10

P. Heller

M. Martí

Ford Fiesta R5

+20:14.5

2019 FIA WRC Klasyfikacja kierowców

 

Po 5. rundzie

1

T. Neuville

110

2

S. Ogier

100

3

O. Tanak

82

4

K. Meeke

54

5

E. Evans

43

6

A. Mikkelsen

30

7

J.M Latvala

29

8

E. Lappi

26

9

D. Sordo

26

10

S.Loeb

22

11

T. Suninen

20

2019 FIA WRC Klasyfikacja producentów

 

Po 5. rundzie

1

Hyundai Shell Mobis World Rally Team

157

2

Toyota Gazoo Racing World Rally Team

120

3

Citroën Total World Rally Team

117

4

M-Sport Ford World Rally Team

78

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Gwatemala – wulkaniczna ziemia Majów

 Arco_de_Antigua.jpg

Arco de Santa Catalina w Antigu

©INSTITUTO GUATEMALTECO DE TURISMO (INGUAT)

 


KAROLINA SYPNIEWSKA-WIDA

www.karolinasypniewska.pl

W tym niezwykłym kraju usianym wulkanami świątynie Majów wyrastają ponad korony drzew tropikalnej puszczy. Ekstremalna przejażdżka po lokalnych drogach odbyta „chicken busem” w towarzystwie kolorowo ubranych Gwatemalczyków dostarcza wielu wrażeń i satysfakcji prawdziwym podróżnikom. Kto zawita do Gwatemali, nie zazna spokoju, dopóki nie wróci do niej po raz kolejny, aby znów zanurzyć się w ten niesamowity świat.

Więcej…

Wiele twarzy Panamy

1__Playa_San_Blas1.jpg

Rajska wysepka w archipelagu San Blas

©VISITPANAMA.COM

Mariusz Kozak-Zagozda


Według jednych teorii nazwa kraju pochodzi z języka Indian Cueva i znaczy „miejsce obfitości ryb”, zgodnie z innymi tłumaczy się ją na „obfitość motyli”. Najlepiej opisują go jednak słowa jednego z bohaterów powieści „Krawiec z Panamy”, autorstwa Anglika Johna le Carré: „Mamy wszystko, czego Bóg potrzebował, by stworzyć raj: żyzne ziemie, plaże, góry, dziką przyrodę, co krok drzewa pełne owoców, a wokół wspaniałych ludzi”. Jeśli więc macie przed oczami wizję idealnych tropików, najprawdopodobniej myślicie właśnie o Panamie.

Więcej…

Katalonia – więcej niż region

Kurort Tossa de Mar na Costa Brava
151126 MAALV 1208

© AGENCIA CATALANA DE TURISME

ANETA KOTARSKA


Katalonia to część Hiszpanii, która kryje w sobie wiele przeciwieństw. Katalończycy obrali za swój symbol osła reprezentującego mądre i spokojne, lecz uparte dążenie do celu, Hiszpanie natomiast – byka ucieleśniającego temperament i siłę. Katalońskie tradycje mieszają się tu z hiszpańskimi, obok siebie współistnieją też dwa języki, kosmopolityzm łączy się z nacjonalizmem, sztuka z przemysłem, ruiny rzymskie z modernizmem. Nawet pod względem geograficznym region charakteryzują kontrasty – morze przeplata się w nim z górami.

Więcej…