Region Emilia Romagna to doskonałe miejsce na letni relaks na plaży, ale także na aktywny wypoczynek w pięknych Apeninach. Przed turystami stoi ogromny wybór szlaków turystycznych, które oferują historyczne, kulturowe, a także kulinarne doznania. Ponadto bogaty kalendarz imprez sprzyja organizowaniu tego typu wypraw górskich dla osób w każdym wieku. Sprawdź, co czeka na Ciebie w regionie Emilia Romagna!

 

Niezapomniane doświadczenie w sercu Apeninów

Jeśli szukasz spokojnego miejsca w górach, gdzie czas płynie wolniej, a przyroda jest na wyciągniecie ręki – Apeniny we włoskim regionie Emilia Romagna są zatem idealnym miejscem dla Ciebie. Podróżując z Bolonii, Modeny i Rimini wzdłuż całego regionu w kierunku Toskanii, masz szansę połączyć zwiedzanie miast pełnych kultury z obcowaniem z przyrodą i naturą. Możesz przeżyć tam niesamowitą przygodę – od Ciebie zależy, na jakie aktywności się zdecydujesz. Przez całe wakacje aż do grudnia zaplanowanych jest ponad 100 wydarzeń organizowanych wzdłuż górskich ścieżek. Możesz wybrać zwiedzanie średniowiecznych zabytków i kościołów, odkrywanie regionalnych parków krajobrazowych, a także wizyty w gospodarstwach rolnych,  w których masz szansę poczuć prawdziwy smak włoskich produktów. Doskonałym rozwiązaniem jest również wyprawa szlakiem pielgrzymkowym, który dostarcza zarówno fizycznych, jak i duchowych przeżyć. 

 

Popularne szlaki turystyczne i kulturowe

Region Emilia Romagna może pochwalić się aż 18 ścieżkami pielgrzymkowymi, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców całego kraju, ponieważ przecinają aż sto gmin. Najstarsze pochodzą z czasów średniowiecza i opisywane są w książkach historycznych. Do najbardziej popularnych szlaków, które krzyżują się w regionie, należą 3 trasy: Via Francigena (łącząca Canterbury z Rzymem i portami Apulii), Via Romea Germanica (która połączyła Stade, niemieckie miasto w Dolnej Saksonii z Rzymem) oraz Via Romea Strata Longobarda – Nonantolana (z Europy Północnej i Wschodniej do Rzymu). Wiele szlaków dociera do słynnych klasztorów znanych na całym świecie. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się trasy biegnące z Padwy do Asyżu Ermitażu Montepaolo (Forlì Cesena), Camaldoli (Tuscany, Arezzo), La Verna (Tuscany, Arezzo). 

 

Starożytna Romea Strata: od Nonantola przez Modene aż do Pistoia w Toskanii

Romea Strata to szlak dróg z Europy Środkowej i Wschodniej do Europy Północno-Wschodniej, biegnący przez 185 mil włoskiego krajobrazu. Stanowi jeden z głównych europejskich szlaków pielgrzymkowych – prowadzi do sanktuarium Santiago de Compostela oraz do Rzymu, a następnie do portów zmierzających do Jerozolimy. Z kolei zwiedzanie opactwa Nonantola, które znajduje się 12 kilometrów od Modeny, to rozpoczęcie wspinaczki na piękne zabytkowe zamki Vignola
i Spilamberto. Po drodze znajdują się również parki przyrodnicze takie jak Rocca Malatina i Frignano, które prowadzą na sam szczyt Apeninów do przełęczy Arcane Cross (1669m.n.p.m). Po drodze możesz zatrzymać się na nocleg w wiosce Fanano, gdzie znajdują się niedrogie hotele i schroniska http://www.emiliaromagnaturismo.it/en/locations/fanano-mo/details?ID=1042

 

Te wspaniałe trasy są połączeniem kultury, historii, religii i całego dziedzictwa Europy Wschodniej i Środkowej. Po ukończeniu tras pielgrzymkowych turyści mogą otrzymać oficjalne Poświadczenie Pielgrzyma, które jest dowodem na zakończenie wędrówki. 

 

Bądź odpowiednio przygotowany

Wychodząc naprzeciw potrzebom turystów, powstała specjalna strona internetowa, która pomoże każdemu przygotować się do wyprawy do regionu Emilia Romagna. Na stronie https://camminiemiliaromagna.it/itznajdują się dokładne opisy 18 ścieżek i tras, miejsc postoju, które dzięki bieżącej aktualizacji ostrzegają przed zmianami atmosferycznymi. Przewodnik internetowy pomoże również przy wyborze miejsca noclegowego – w samych Apeninach dostępnych jest aż 4700 obiektów noclegowych. Co istotne, informacje na stronie dostępne są aż w 3 językach – włoskim, francuskim i angielskim. 

 

Odwieź region Emilia Romagna i przeżyj wspaniałe chwile w prawdziwym włoskim stylu! Zdecyduj się na bezpośredni lot samolotem z Krakowa, Wrocławia, Katowic albo Warszawy prosto do Bolonii lub Rimini. 

 

Informacje o regionie Emilia Romagna: 

https://www.emiliaromagnaturismo.com/en/the-adriatic-coast 

www.travelemiliaromagna.com

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Urlop na sportowo

Galiny to idealne miejsce dla miłośników wędkowania i jazdy konnej

Staw konie

© PAŁAC I FOLWARK GALINY

Plaża Acquavivetta (La Sorgente) na północnym wybrzeżu Elby

Acquavivetta copia

© ASSOCIAZIONE ALBERGATORI ISOLA D'ELBA

SYLWIA JEDLAK-DUBIEL

Nie każdy marzy o tym, żeby w czasie wolnym wylegiwać się bez końca na plaży lub na leżaku nad basenem. Niektórzy po prostu muszą być stale w ruchu, dbać o kondycję fizyczną, walczyć z wiatrem i falami, stawiać sobie wyzwania, sprawdzać swoją wytrzymałość na wysiłek i zdobywać nowe umiejętności. Wcale nie trzeba być niespokojnym duchem, żeby czerpać radość z aktywnego wypoczynku. Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu, szczególnie na świeżym powietrzu, nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie, lecz także poprawia samopoczucie. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Więcej…

Katika Kenya yangu, czyli w mojej Kenii

ROBERT GONDEK „GERBER“

www.gerber.d7.pl

                                                                                                             FOT. ROBERT GONDEK 

<< Afryka ma wiele twarzy, a każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna. To samo można z całą pewnością powiedzieć o wszystkich państwach Czarnego Lądu. Dotyczy to również Kenii – krainy dzikich zwierząt i ojczyzny wielu afrykańskich plemion. Jednak duże grono podróżników nie wie, że ten kraj to także ciągle rozwijająca się nowoczesna stolica Nairobi, popularny cel wypraw wspinaczkowych czy coraz bardziej doceniany na całym świecie kierunek wyjazdów golfowych i wędkarskich. Jeśli nie mieliście też o tym pojęcia, czas to zmienić... Zapraszam do mojej Kenii! >>

Republika Kenii, leżąca we wschodniej części kontynentu afrykańskiego, nad Oceanem Indyjskim, graniczy z Tanzanią, Ugandą, Sudanem Południowym, Etiopią i Somalią. Przez terytorium państwa przebiega linia równika, oddzielająca półkulę północną od południowej. Językami urzędowymi są tutaj suahili oraz angielski – pozostałość po kolonialnej Brytyjskiej Afryce Wschodniej, w skład której wchodziła również Uganda. Dziś Kenia należy do brytyjskiej Wspólnoty Narodów (Commonwealth of Nations), ale w rzeczywistości stanowi od grudnia 1963 r. niepodległy kraj posiadający własnego prezydenta i rząd.

Więcej…

Nieznana Korea Południowa

1516007201507023k_Juknokwon_Bamboo_Park.jpg

Przepiękny gaj bambusowy Juknokwon

©KOREA TOURISM ORGANIZATION
2010005200908021k_Changing_Ceremony_of_Royal_Guards_at_Gyeongbokgung_Palace.jpg

Gyeongbokgung – pałac królewski w Seulu

©KOREA TOURISM ORGANIZATIONKAROLINA BEDNARZ www.wkrainietajfunow.pl

 

Przez ponad 500 lat w tej części Azji Północno-Wschodniej istniało królestwo Joseon, przekształcone w 1897 r. w Cesarstwo Koreańskie. Dziś nie ma już – niestety – jednej Korei. Została ona podzielona na dwa terytoria w 1945 r. po zakończeniu II wojny światowej. Północna część Półwyspu Koreańskiego znajduje się poza zasięgiem większości turystów, lecz Korea Południowa zaprasza ich z otwartymi ramionami.

Więcej…