Codzienny widok morskich fal, słońce na twarzy i wiatr we włosach… Rejs statkiem to przeżycie zupełnie odmienne od tradycyjnych wakacji, jedna z najbardziej ekscytujących i najpiękniejszych form odkrywania nowych krajów oraz regionów, która pozwala na całkowity relaks i oderwanie się od codzienności. Oferty rejsów odbywających się w jesiennych oraz zimowych miesiącach można teraz znaleźć na stronie Lidl Podróże.

 Rejsy turystyczne cieszą się dużą popularnością w części krajów europejskich i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie są jeszcze tak rozpowszechnioną formą spędzania wakacji. Kojarzą się nadal z czymś bardzo luksusowym jak również niedostępnym. Tymczasem cena takiego wyjazdu może być porównywalna do ceny wypoczynku all inclusive w hotelu. Lidl Podróże oferuje wyjazdy rejsowe w cenie już od 999 zł. Rejsowe wakacje są niesamowicie relaksującym i wygodnym sposobem podróżowania.  Na nowoczesnym wycieczkowcu można spędzać czas na wiele różnych ciekawych sposobów: odwiedzić restauracje, teatr, SPA czy wziąć udział w warsztatach, konkursach czy innych formach animacji. Statek codzienne lub co kilka dni dobija do nowego portu. Momentalnie znajdujemy się w nadmorskim regionie, który chcemy zwiedzić, bez konieczności spędzania długich godzin w autokarze. Oprócz wygody, rejsy wyróżnia też wyjątkowa atmosfera. Przemierzając kolejne mile morskie, odczuwa się niesamowite poczucie wolności, co pozwala na całkowite „naładowanie baterii” podczas urlopu.

 

Lidl Podróże ma w swojej ofercie zarówno rejsy po Morzu Bałtyckim czy Morzu Śródziemnym, jak i te dalekie rejsy dla osób, które chcą spędzić egzotyczne wakacje na Karaibach, Bliskim Wschodzie czy w Azji. 

 

 Osobom, które już teraz dreszczem przeszywa myśl o zimie w Polsce, tę perspektywę może osłodzić orientalny rejs: Zjednoczone Emiraty Arabskie-Katar-Bahrajn (10 dni, 14.02–23.02.2020). Wylot z Polski planowany jest na Walentynki, więc rejs może stać się niezapomnianym sposobem na świętowanie dnia zakochanych. Wspólne odkrywanie magicznego świata Wschodu, gdzie bogactwo, nowoczesność i tradycja łączą się w spójną całość i oferują niezwykłą mieszankę kulturową, będzie niewątpliwie magicznym i romantycznym przeżyciem. Podczas rejsu 5 gwiazdkowy statek MSC Bellissima zawinie do portów Dubaju, Abu Dhabi, Bahrajnu i Dohy. Zwiedzanie kolejnych miast będzie można dodatkowo urozmaicić wycieczkami fakultatywnymi, między innymi romantycznym rejsem łodzią po Dubai Marinie z kolacją lub wyjazdem do parku Ferrari World w Abu Dhabi, gdzie można przejechać się rollercoasterem „Formula Rossa”, który rozpędza się nawet do 240 km/h.

 

 Kolejną propozycją ucieczki z zimowej Polski na ciepłe morza jest rejs: Karaiby bez wizy z Martyniką (9 dni, 18.01-26.01.2019). Lasy deszczowe Martyniki wraz z jej bogactwem przyrody, destylarnie rumu, gdzie można poczuć prawdziwy smak tego karaibskiego trunku, bajeczne plaże Barbadosu, zapach kawy na Gwadelupie – ten rejs to prawdziwa eksplozja smaków i zapachów, połączona z nieziemskimi widokami rodem z „Piratów z Karaibów”. Bardzo interesujące są też wycieczki fakultatywne, podczas których będzie można zwiedzić np. plantację kawy oraz plantację bananów. Amatorzy rumu będą natomiast mieli okazję odwiedzić destylarnię i usłyszeć historię rumu Mount Gay, który jest prawdopodobnie najstarszą marką tego trunku na świecie. Oczywiście podczas wycieczki do destylarni odbędzie się również degustacja rumu.

Osoby, które nie chcą czekać do nowego roku i wyjechać jeszcze przed końcem grudnia, mogą rozważyć rejs sylwestrowy. Przełom lat 2019 i 2020 spędzony na rejsie Sylwester na fali: Ryga Sztokholm (4 dni, 30.12-02.01) na pewno zapadnie w pamięć. Wyjazd obejmuje przejazd z Polski do Rygi, następnie zwiedzanie stolicy Łotwy i zakwaterowanie na statku drugiego dnia. Wieczorem 31.12 nocna przeprawa do Sztokholmu, z uroczystą kolacją i zabawą na promie. Pierwszy dzień nowego roku uczestnicy rejsu spędzą w szwedzkiej stolicy, zwiedzając między innymi Zamek Królewski, parlament, Stare Miasto oraz Gamla Stan z najstarszą i najpiękniejszą częścią Sztokholmu.

 

 Oferty rejsów są dostępne na stronie Lidl Podróże:

Więcej ofert rejsów: https://lidl-podroze.pl/rejsy.html

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

„G’day, Aussieland” – z wizytą na antypodach

KAROLINA SYPNIEWSKA
www.karolinasypniewska.pl


<< „No worries, mate” (z ang. „nie ma sprawy, stary”) powtarzają ciągle Australijczycy z uśmiechem na twarzy. Ten popularny zwrot pokazuje ich beztroskie podejście do przeciwności losu. W Australii każdy jest „mate” – kolegą, kumplem, dobrym znajomym. Z drugiej strony ten kontynent wydaje się bardzo niebezpiecznym miejscem dla człowieka. Czyhają tu na niego rekiny, włochate pająki i najbardziej jadowite na świecie węże. Czy jednak naprawdę powinniśmy się bać? Nie dowiemy się, jeśli nie zaryzykujemy. Zapraszam do niezmiernie interesującej krainy kangurów! >>

W II w. n.e. na mapie Ptolemeusza, greckiego astronoma, matematyka i geografa, pojawił się tajemniczy ląd, którego istnienie uczony założył na podstawie teorii mówiącej, że północny region świata musi równoważyć na południu jakaś ziemia. Zaczęto określać go mianem Terra Australis bądź Terra Australis Incognita (z łac. Ziemia Południowa, Nieznana Ziemia Południowa). To właśnie od tego wyrażenia wywodzi się nazwa najmniejszego na naszej planecie kontynentu (8,6 mln km² powierzchni) oraz 6. pod względem wielkości państwa na świecie (zaraz po Rosji, Kanadzie, Chinach, USA i Brazylii), które na nim leży. W kraju tym żyje prawie 24 mln ludzi, z czego 85 proc. mieszka w odległości 50 km od wybrzeża. Suchy i nieprzyjazny interior zasiedla rdzenna ludność tych stron – wyjątkowo wytrzymali Aborygeni.

Więcej…

Za każdym razem inne Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubai.jpg

Najwyższy obecnie budynek na świecie – 830-metrowy Burdż Chali

©MATERIAŁY PRASOWE EMIRATES

 

Katarzyna Kałuża

Marcin Lewandowski

www.Travel-Bidder.com

 

O mieście, które wyłoniło się z piasków pustyni, słyszeliśmy bardzo wiele. Niewątpliwie nie ma w tym przypadku znaczenia, czy Dubaj kogoś fascynuje, czy raczej jest mu obojętny – wszystkich bez wyjątku wprawia w osłupienie fakt, że jego monumentalna zabudowa powstała w tak zaskakującym tempie. Sam słynny wieżowiec Burdż Chalifa (Burj Khalifa, niemal 830 m wysokości) urósł jak na drożdżach, otwarto go już w 6 lat po rozpoczęciu prac w 2004 r. W końcu nadszedł ten niesamowity moment i wyruszyliśmy z wizytą do niezmiernie interesujących Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). 

Więcej…

Śladami Majów po Meksyku i Gwatemali

 

JERZY PAWLETA

 

Majowie stworzyli jedną z najlepiej rozwiniętych i jednocześnie najbardziej tajemniczych cywilizacji świata starożytnego. Ślady po niej znajdują się na obszarze ok. 500 tys. km2, na terenie dzisiejszych 5 krajów – Belize, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i południowo-wschodniej części Meksyku. Swoją wiedzę astronomiczną wykorzystali do skonstruowania najdokładniejszego w ich czasach kalendarza z cyklami zaćmień Słońca i Księżyca. Do dziś tzw. Mundo Maya, czyli „świat Majów”, kryje wiele intrygujących tajemnic. Ponad 100 wspaniałych stanowisk archeologicznych, rozrzuconych wśród malowniczych dolin, wulkanów, dżungli i raf, fascynuje licznych naukowców. Na tym terenie pozostało jednak wciąż wiele do odkrycia…

Więcej…