Codzienny widok morskich fal, słońce na twarzy i wiatr we włosach… Rejs statkiem to przeżycie zupełnie odmienne od tradycyjnych wakacji, jedna z najbardziej ekscytujących i najpiękniejszych form odkrywania nowych krajów oraz regionów, która pozwala na całkowity relaks i oderwanie się od codzienności. Oferty rejsów odbywających się w jesiennych oraz zimowych miesiącach można teraz znaleźć na stronie Lidl Podróże.

 Rejsy turystyczne cieszą się dużą popularnością w części krajów europejskich i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie są jeszcze tak rozpowszechnioną formą spędzania wakacji. Kojarzą się nadal z czymś bardzo luksusowym jak również niedostępnym. Tymczasem cena takiego wyjazdu może być porównywalna do ceny wypoczynku all inclusive w hotelu. Lidl Podróże oferuje wyjazdy rejsowe w cenie już od 999 zł. Rejsowe wakacje są niesamowicie relaksującym i wygodnym sposobem podróżowania.  Na nowoczesnym wycieczkowcu można spędzać czas na wiele różnych ciekawych sposobów: odwiedzić restauracje, teatr, SPA czy wziąć udział w warsztatach, konkursach czy innych formach animacji. Statek codzienne lub co kilka dni dobija do nowego portu. Momentalnie znajdujemy się w nadmorskim regionie, który chcemy zwiedzić, bez konieczności spędzania długich godzin w autokarze. Oprócz wygody, rejsy wyróżnia też wyjątkowa atmosfera. Przemierzając kolejne mile morskie, odczuwa się niesamowite poczucie wolności, co pozwala na całkowite „naładowanie baterii” podczas urlopu.

 

Lidl Podróże ma w swojej ofercie zarówno rejsy po Morzu Bałtyckim czy Morzu Śródziemnym, jak i te dalekie rejsy dla osób, które chcą spędzić egzotyczne wakacje na Karaibach, Bliskim Wschodzie czy w Azji. 

 

 Osobom, które już teraz dreszczem przeszywa myśl o zimie w Polsce, tę perspektywę może osłodzić orientalny rejs: Zjednoczone Emiraty Arabskie-Katar-Bahrajn (10 dni, 14.02–23.02.2020). Wylot z Polski planowany jest na Walentynki, więc rejs może stać się niezapomnianym sposobem na świętowanie dnia zakochanych. Wspólne odkrywanie magicznego świata Wschodu, gdzie bogactwo, nowoczesność i tradycja łączą się w spójną całość i oferują niezwykłą mieszankę kulturową, będzie niewątpliwie magicznym i romantycznym przeżyciem. Podczas rejsu 5 gwiazdkowy statek MSC Bellissima zawinie do portów Dubaju, Abu Dhabi, Bahrajnu i Dohy. Zwiedzanie kolejnych miast będzie można dodatkowo urozmaicić wycieczkami fakultatywnymi, między innymi romantycznym rejsem łodzią po Dubai Marinie z kolacją lub wyjazdem do parku Ferrari World w Abu Dhabi, gdzie można przejechać się rollercoasterem „Formula Rossa”, który rozpędza się nawet do 240 km/h.

 

 Kolejną propozycją ucieczki z zimowej Polski na ciepłe morza jest rejs: Karaiby bez wizy z Martyniką (9 dni, 18.01-26.01.2019). Lasy deszczowe Martyniki wraz z jej bogactwem przyrody, destylarnie rumu, gdzie można poczuć prawdziwy smak tego karaibskiego trunku, bajeczne plaże Barbadosu, zapach kawy na Gwadelupie – ten rejs to prawdziwa eksplozja smaków i zapachów, połączona z nieziemskimi widokami rodem z „Piratów z Karaibów”. Bardzo interesujące są też wycieczki fakultatywne, podczas których będzie można zwiedzić np. plantację kawy oraz plantację bananów. Amatorzy rumu będą natomiast mieli okazję odwiedzić destylarnię i usłyszeć historię rumu Mount Gay, który jest prawdopodobnie najstarszą marką tego trunku na świecie. Oczywiście podczas wycieczki do destylarni odbędzie się również degustacja rumu.

Osoby, które nie chcą czekać do nowego roku i wyjechać jeszcze przed końcem grudnia, mogą rozważyć rejs sylwestrowy. Przełom lat 2019 i 2020 spędzony na rejsie Sylwester na fali: Ryga Sztokholm (4 dni, 30.12-02.01) na pewno zapadnie w pamięć. Wyjazd obejmuje przejazd z Polski do Rygi, następnie zwiedzanie stolicy Łotwy i zakwaterowanie na statku drugiego dnia. Wieczorem 31.12 nocna przeprawa do Sztokholmu, z uroczystą kolacją i zabawą na promie. Pierwszy dzień nowego roku uczestnicy rejsu spędzą w szwedzkiej stolicy, zwiedzając między innymi Zamek Królewski, parlament, Stare Miasto oraz Gamla Stan z najstarszą i najpiękniejszą częścią Sztokholmu.

 

 Oferty rejsów są dostępne na stronie Lidl Podróże:

Więcej ofert rejsów: https://lidl-podroze.pl/rejsy.html

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Indonezja – z Bali na koniec świata

JERZY PAWLETA

www.jerzypawleta.pl 

 

« Choć to może wydawać się nieprawdopodobne, w granicach Indonezji leży ponad 17,5 tys. wysp. Jej terytorium łączy ciepły Ocean Indyjski i rozległy Pacyfik. Ten kraj jest niczym odrębny świat, który potrafi zadziwić każdego odwiedzającego go przybysza. »

Więcej…

Niderlandzkie trojaczki Aruba, Bonaire i Curaçao

BARTEK JANKOWSKI

 

<< Holendrom udało się wiele – sery, piłkarze, tulipany, rowery, drewniane chodaki czy malarze, którzy zdaniem filozofa z filmu „Rejs” malowali ludzi starych i pokurczonych. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, jak tak mały przecież kraj skolonizował w ubiegłych wiekach tyle dalekich lądów. Wśród nich znalazł się słynny tercet z Karaibów: Aruba, Bonaire i Curaçao, czyli w skrócie wyspy ABC. >>

Więcej…

Odkrywanie własnej Armenii

Armenię można zwiedzać na wiele sposobów. Z myślą o turystach chcących przeżyć w tym kraju wyjątkowe doświadczenia i poznać jego prawdziwe oblicze powstał My Armenia Program finansowany przez USAID (United States Agency for International Development – Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego) i wdrożony przez Instytut Smithsona (Smithsonian Institution). Ma on przybliżać obcokrajowcom bogactwo kulturalne i przyrodnicze tej kaukaskiej krainy. 

Więcej…