18 września w Hotelu Polonia w Warszawie odbyło się, zorganizowane przez SITE Poland i Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce biznesowe śniadanie, w czasie którego zaproszeni goście dyskutowali o atutach Chorwacji jako destynacji MICE.

 

„Spotkaliśmy się tutaj, żeby odczarować Chorwację i w wakacyjnym kierunku dostrzec możliwości dla branży MICE” - zapowiedziała na wstępie Grażyna Grot – Duziak reprezentująca SITE Poland, która wraz z Agnieszką Puszczewicz dyrektor PrzedstawicielstwaChorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce poprowadziła spotkanie. „Chorwacja to mały kraj z wielkimi ambicjami” – zapewniła Agnieszka Puszczewicz i dodała, że szanse Chorwacji zdecydowanie rosną dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym oferowanym przez Polskie Linie Lotnicze LOT. 

 

W swojej prezentacji Agnieszka Puszczewicz wypunktowała istotne dla organizatorów wyjazdów incentive atuty Chorwacji: jedno z najczystszych mórz, bezpieczeństwo, wysokiej jakości lokalne produkty, w tym znakomite wino i jedna z najlepszych oliw na świecie. 

 

W ostatnich latach branża turystyczna w Chorwacji kładzie nacisk na rozwijanie tego kraju jako luksusowej destynacji premium, czemu sprzyja powstawanie nowych butikowych hoteli. Wyjazdy MICE, które przypadają z reguły na okres powakacyjny, wydłużają sezon o kolejne dwa miesiące. 

 

Dla obecnych na spotkaniu organizatorów wyjazdów incentive szczególnie ciekawe były kreatywne pomysły programowe, pozwalające uczestnikom na udział w życiu lokalnej społeczności i zapoznanie się z tradycjami kraju: produkcja oliwy, winobranie, aktywności sportowe. Warto dodać, że Chorwacja daje wiele możliwości włączenia do programu incentive elementów CSR.

 

Pod koniec spotkania uczestnicy byli przekonani, że Chorwacja to idealny kierunek dla polskiej branży MICE. Podkreślali jednocześnie, że tylko odpowiednie działania promocyjne prowadzące do zakończonych sukcesem realizacji wyjazdów incentive przekonają polską branżę MICE, żeby częściej niż popularne Włochy czy Hiszpanię, wybierała Chorwację jako kierunek dla swoich klientów.

 

 

WYSPA LEMURÓW W KSIĄŻKACH I NA EKRANIE

res ce6e14cda0c035730e33af104daae860 full

Bez wątpienia najbardziej znanym polskim autorem piszącym o Madagaskarze jest Arkady Fiedler (1894–1985), pisarz, przyrodnik, podróżnik i porucznik Wojska Polskiego

Czytaj Więcej >>

KAZACHSTAN JAKO CEL TURYSTYKI BIZNESOWEJ

Expo 2017  Nur Alem  Pavilion

 W 2017 r. w Astanie (dzisiejszym Nursułtanie) odbyła się prestiżowa wystawa EXPO, która przyciągnęła gości z całego świata. Stolicę Kazachstanu wybrano nie bez powodu – to obecnie jedno z ciekawszych miejsc do organizowania wydarzeń branżowych, targów, konferencji, kongresów, spotkań firmowych czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych.

 Czytaj Więcej >>

MADERA – ŚLADAMI RONALDA

CR7 Cristiano Ronaldo Mural Madeira by Richard Wilson - richardwilsonartwork

Portugalska wyspa Madera, mimo swojego małego rozmiaru (741 km² powierzchni i ok. 270 tys. mieszkańców), zapisała się na turystycznej, kulinarnej i sportowej mapie naszego globu. Czytaj więcej >

FESTIWAL KWIATÓW NA MADERZE

IMG 1805

Madera jest wspaniałym celem podróży o każdej porze roku, ale to zazwyczaj ostatnie dni kwietnia i maj stanowią wyjątkowy czas na tej wyspie. To wtedy zwykle odbywa się na niej jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych całego archipelagu – Festiwal Kwiatów (Festa da Flor de Madeira).  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Pełna tajemnic Malta

DANUTA SZNAJDER
<< Malta, najdalej wysunięte na południe państwo europejskie, leży niespełna 300 km od wybrzeży Afryki. O ten tajemniczy skrawek lądu walczyło wiele narodów. Liczne ślady jego burzliwej historii zachowały się do naszych czasów. To właśnie w tym kraju odnaleziono jedne z najstarszych budowli na świecie – kamienne świątynie, które zachwycają rozmachem i intrygują zarówno turystów, jak i badaczy, wciąż nieznających ich przeznaczenia. >>

Więcej…

Tajlandia – w kraju uśmiechów

ALINA WOŹNIAK

<< Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów spragnionych słońca, złotych plaż, wyśmienitej kuchni, wielowiekowych zabytków, egzotycznych pejzaży i wszelkiego rodzaju atrakcji: od kursów medytacji przez górskie wędrówki po zabawę w nocnych klubach. Moda na Tajlandię nie przeminęła i jeszcze długo będzie się utrzymywać. >>

Królestwo Tajlandii to monarchia konstytucyjna, na której czele stoi król (aktualnie Rama IX – Bhumibol Adulyadej). Leży w Azji Południowo-Wschodniej na Półwyspie Indochińskim i części Półwyspu Malajskiego. Należą do niego również setki wysp w Zatoce Tajlandzkiej i na Morzu Andamańskim. Duża różnorodność stref roślinności (lasy monsunowe, równikowe, namorzynowe, sawanny) sprawia, że w granicach tego państwa żyje wiele gatunków zwierząt, m.in. słoń indyjski, niedźwiedź malajski, lotokot, lampart czy zagrożony wyginięciem tygrys.

Więcej…

Argentyna - podróż życia

EMILIA GRZESIK

 

<< Tam, gdzie strzeliste szczyty łaskoczą niebo, ziarnka piasku ścigają się z wiatrem przez bezkresne równiny Patagonii, a Ocean Spokojny konkuruje z Atlantykiem – tam rodzi się przygoda. Wytrwałość podróżników przemierzających setki kilometrów surowej patagońskiej ziemi i odwaga żeglarzy wpływających w zdradliwe wody Cieśniny Magellana lub okolic przylądka Horn nabierają zupełnie nowego znaczenia, kiedy podziwiamy majestat andyjskich lodowców. Krajobrazy południowej Argentyny należą do jednych z najbardziej spektakularnych na naszej planecie. Dla mnie Patagonia wraz z Ziemią Ognistą stanowią wręcz symbole wielkich wypraw życia. >>

Południowoamerykańska Republika Argentyńska to kraj bardzo zróżnicowany. Ze względu na jego specyficzne położenie występuje tu kilka stref klimatycznych. Ukształtowanie terenu również nie jest jednolite: wschodnią granicę stanowi wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, a zachodnią – wysokie Andy. Pomiędzy nimi rozciągają się bezkresne równiny i porośnięta trawą pampa, na której pasie się bydło. To stąd pochodzi najlepsza na świecie argentyńska wołowina, królowa popularnego asado, czyli tradycyjnego grilla dla rodziny i przyjaciół (barbecue).

W moich oczach Argentyna zawsze była ziemią poszukiwaczy nowych lądów. Dlatego też by poczuć się jak oni, postanowiłam wyruszyć na jej najdalej wysunięty na południe kraniec, stanąć na brzegu kontynentu i rzucić wyzwanie nieznanemu.

Więcej…