Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie, dziś (13 listopada) ogłosiła 4 nowe, dodatkowe trasy z Polski na lato 2020, w tym z Warszawy Modlin i Poznania do Pafos, z Gdańska do Zadaru i z Katowic do Burgas. 

 

W rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2020 znajduje się aż 36 nowych tras i 252 łącznie. Ryanair obsłuży w Polsce 14,2 miliona pasażerów rocznie przyczyniając się do powstania 10.500* miejsc pracy.  

Rozkład lotów Ryanaira z Polski na lato 2020:

Warszawa Modlin:

 • 1 dodatkowa nowa trasa do Pafos (1 tyg.)
 • 3 nowe trasy 
 • 51 tras łącznie  
 • 3,2 mln pasażerów rocznie 
 • 2.400* miejsc pracy 

Gdańsk:

 • 1 dodatkowa nowa trasa do Zadaru (3 tyg.) 
 • 6 nowych tras  
 • 29 tras łącznie 
 • 1,6 mln pasażerów rocznie
 • 1.200* miejsc pracy 

Poznań:

 • 1 dodatkowa nowa trasa do Pafos (1 tyg.) 
 • 5 nowych tras
 • 24 trasy łącznie  
 • 1 mln pasażerów rocznie
 • 750* miejsc pracy

Katowice:

 • 1 dodatkowa nowa trasa do Burgas (2 tyg.) 
 • 14 nowych tras
 • 20 tras łącznie  
 • 1,3 mln pasażerów rocznie  
 • 975* miejsc pracy 

Pasażerowie z Polski oraz turyści mogą zarezerwować loty na 252 trasach aż do października 2020 roku i podróżować najtańszą oraz najbardziej ekologczną linią lotniczą w Europie o najniższym poziomie emisji CO2. 

Z okazji ogłoszenia nowych tras Ryanair wprowadził specjalną promocję. Bilety w cenie już od 39 zł.na podróż do końca stycznia 2020 roku dostępne są na Ryanair.com tylko do piątku (15 listopada). 

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:

“Cieszymy się z ogłoszenia 4 nowych dodatkowych tras z Polski. W rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2020 znajduje się aż 36 nowych tras i 252 łącznie. Ryanair obsłuży w Polsce 14,2 miliona pasażerów rocznie przyczyniając się do powstania 10.500* miejsc pracy.  

Z okazji ogłoszenia nowych dodatkowych tras i wprowadzenia pełnego rozkładu lotów na lato 2020 Ryanair wprowadził specjalną promocję. Bilety w cenie już od 39 zł na podróż do końca stycznia dostępne są jedynie na Ryanair.com tylko do piątku (15 listopada). Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na www.ryanair.com już teraz.”

*Bdania ACI potwierdzają 750 “niebezpośrednich” miejsc pracy na 1 milion pasażerów na lotniskach międzynarodowych. 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Kanada – niezapomniany zapach wolności

PIOTR TOMZA

 

Takiego połączenia zaawansowanego rozwoju cywilizacyjnego z surową i dziką przyrodą nie ma chyba w żadnym innym kraju na świecie. Choć może raczej należałoby powiedzieć: „w żadnych innych dwóch krajach”. Bo nazwa „Kanada” nie wszędzie brzmi jednakowo. Za to kraj, do którego odsyła, wszystkich zniewala swym pięknem.

Do tego, żeby Kanada definitywnie podzieliła się na dwie części, brakowało naprawdę niewiele i to całkiem niedawno… W 1995 r. w referendum zorganizowanym przez secesjonistów, domagających się niepodległości dla francuskojęzycznego Québecu, zwolennicy utrzymania jedności państwa zwyciężyli w stosunku zaledwie 50,6 do 49,4 proc. głosów. Kanada pozostała więc jednym krajem, co nie oznacza, że zniknęły wewnętrzne różnice.

Więcej…

W kalejdoskopie Stanów Zjednoczonych

CTTC100318162748121.jpg

Golden Gate Bridge w San Francisco

©CALIFORNIA TRAVEL AND TOURISM COMMISSION/ANDREAS HUB

 

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl

 

Od kilku stuleci ludzie przybywający do Ameryki przywożą ze sobą swoje wyobrażenia, nadzieje i marzenia. W dzisiejszych czasach Stany Zjednoczone są dodatkowo postrzegane przez pryzmat kadrów z licznych amerykańskich filmów. Z pamięci widzów wyłania się więc specyficzny obraz kraju, na który składają się drapacze chmur, przepaściste kaniony, neony kasyn i bezkresne drogi. 

Więcej…

Sardynia – kraina sprzyjających wiatrów

ELŻBIETA PAWEŁEK

                                                                                                             FOT. FOTOTECA ENIT/SANDRO BEDESSI
<< Ta piękna wyspa miała wielu sławnych wielbicieli wśród elit politycznych i arystokracji. Dziś jest rajem żeglarzy, nurków oraz wind- i kitesurferów. Turystów szukających błogiego wypoczynku kusi błękitną wodą, kilometrami uroczych plaż i luksusem Costa Smeralda (Szmaragdowego Wybrzeża). >>

Druga po Sycylii największa wyspa Morza Śródziemnego posiada status regionu autonomicznego Włoch. To poczucie odrębności to zapewne dziedzictwo po historycznym Królestwie Sardynii, które choć w ciągu setek lat istnienia zmieniało swoje granice i przechodziło z rąk do rąk, zakończyło swój żywot dopiero w 1861 r. po włączeniu do Królestwa Włoch. Potwierdza je także język sardyński, nadal używany przez mieszkańców wyspy.

Więcej…