Pomimo tego, że uzdrowiska coraz częściej poszerzają swoją ofertę na rzecz młodszych pokoleń, to jednak ich statutowa działalność nadal w głównej mierze skierowana jest do seniorów. To właśnie w trosce o nich Uzdrowisko Konstancin zostało jednym z partnerów Senioraliów 2017 – wydarzenia na rzecz poprawy warunków życia osób po 60. roku życia

 

Już 15 września br. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Senioraliów, wydarzenia, którego ideą jest promowania kultury uzdrowiskowej, wypoczynku i terapii w zdrojach oraz aktywizacji osób, które już nie są aktywne zawodowo. To dla seniorów doskonała okazja na to by zapoznać się z wyżej wymienioną tematyką, a także podzielić się poglądami i zawrzeć nowe znajomości.

 

Główną częścią wydarzenia będzie Parada Seniorów przez centrum Krakowa, a także cykl wykładów z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej osób starszych. Organizatorzy imprezy walczą ze stereotypem seniora, jako osoby niezaangażowanej społecznie i nie będącej na bieżąco ze sprawami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Głównym celem jest więc aktywizacja osób starszych i uświadamianie w istotnych dla nich dziedzinach życia.

 

- Uzdrowisku Konstancin przyświeca ten sam cel – kompleksowa poprawa życia i zdrowia seniorów. Dlatego też z wielkim zaangażowaniem bierzemy udział jako partner tegorocznych Senioraliów. Wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu schorzeń kardiologicznych i neurologicznych oraz opieki w stanach pooperacyjnych świadczy o tym, jak istotne jest uświadamianie prozdrowotne. Inicjatywa promowania zdrowego trybu życia i świadomego dbania o zdrowie jest więc dla Uzdrowiska Konstancin szczególnie atrakcyjna – mówi Michał Kolankiewicz, Kierownik Biura Marketingu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

 

Konstancin to jedyna na Mazowszu miejscowość o charakterze uzdrowiskowym, skupiająca się przede wszystkim na leczeniu chorób układu krwionośnego, wad serca, a także schorzeń neurologicznych i stanów po operacjach. Dewizą Uzdrowiska jest wysokiej jakości obsługa połączona z kompleksowym podejściem do tematyki zdrowia i rekreacji. Seniorzy mogą liczyć tam na fachową rehabilitację z użyciem najnowocześniejszych urządzeń, przyjazny i słabo bodźcowy klimat oraz przyjemną atmosferę przez cały czas trwania pobytu. Szereg atrakcji pozwala na czynne spędzanie wolnego czasu, a relaksujące zabiegi pozwalają na zregenerowanie organizmu i pozyskanie nowych sił.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

WAKACJE Z PERSPEKTYWY SIODEŁKA

PAWEŁ PAKIEŁA

 

  FOT. TOURISMUSVERBAND MECKLEMBURG-VORPOMMERN

Aktywny wypoczynek staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. Z roku na rok przybywa w Polsce zwolenników turystyki rowerowej. Zamiana czterech kółek na dwa jest korzystna nie tylko ze względu na nasze zdrowie czy ochronę środowiska naturalnego. Rowerem można często dotrzeć w miejsca, do których samochodem nie da się po prostu dojechać, i to na dodatek dużo tańszym kosztem. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że zamknięci w aucie tracimy możliwość nawiązania więzi z otoczeniem. Rowerzysta ma szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą, a także przypadkowo spotkanymi na trasie ludźmi, co często staje się okazją do przełamania barier kulturowych i językowych. Wszystko, czego potrzebujemy do uprawiania tego rodzaju turystyki, to solidny rower. Podróżując w ten sposób, nie tylko oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na paliwo, i dbamy o nasze samopoczucie, lecz także poznajemy świat z zupełnie innej, niezmiernie interesującej perspektywy.

Więcej…

Malta - śladami joannitów

PAWEŁ PAKIEŁA

<< Położona w centrum Morza Śródziemnego Malta zachwyca stolicą Vallettą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, świątyniami starszymi niż starożytne piramidy Egiptu oraz historią sięgającą ponad 7 tys. lat wstecz. Wiele narodów zostawiło tutaj ślady swojej obecności (m.in. Fenicjanie, Rzymianie, Grecy, Hiszpanie, Arabowie, Brytyjczycy czy Francuzi), a wpływy ich kultur stworzyły wyjątkową mieszankę. Mimo to Maltańczycy nie utracili swojej tożsamości, co od zawsze stanowiło dla nich powód do dumy. Poza tym łagodny klimat, czyste morze i spektakularne klify zapewniają tu znakomite warunki nie tylko do leniwego wypoczynku w promieniach słońca, lecz także uprawiania sportów wodnych. Natomiast dzięki miejscowym, niezmiernie popularnym wśród obcokrajowców, szkołom języka angielskiego możemy połączyć wakacyjny relaks z nauką. >> 

 

Republika Malty obejmuje swoimi granicami niewielki archipelag na Morzu Śródziemnym, którego największe wyspy to Malta i Gozo. Jako niepodległe państwo pojawiła się na mapie Europy dopiero w 1964 r., gdy przestała być kolonią brytyjską. Od 2004 r. należy również do krajów członkowskich Unii Europejskiej. Co ciekawe, język maltański (mający status urzędowego obok angielskiego) wywodzący się z grupy semickiej spokrewniony jest z dialektami arabskimi.  

Więcej…

„Sisi tuna enda Uganda”, czyli jedziemy do Ugandy!

ROBERT GONDEK „GERBER“

www.stronagerbera.pl

<< Tajemnicza i dla wielu egzotyczna Uganda nie należy jak na razie do najpopularniejszych kierunków turystycznych na Czarnym Lądzie. Swoim gościom ma jednak niezmiernie wiele do zaoferowania i pod względem atrakcji nie ustępuje słynniejszym sąsiadom – Kenii czy Tanzanii. Niestabilna sytuacja w tym wschodnioafrykańskim kraju przez wiele lat skutecznie odstraszała turystów. Dziś prowadzone przez ugandyjskie władze statystyki pokazują, że od 2006 do 2010 r. liczba odwiedzających 10 tutejszych parków narodowych (m.in. Park Narodowy Królowej Elżbiety – Queen Elizabeth National Park, Nieprzenikniony Park Narodowy Bwindi – Bwindi Impenetrable National Park, Park Narodowy Doliny Kidepo – Kidepo Valley National Park, czy Park Narodowy Kibale – Kibale National Park) zwiększyła się wyraźnie – ze 109 tys. do 190 tys. osób. Miejscowa przyroda przyciąga przede wszystkim bogactwem dzikiej fauny – zobaczymy tu np. szympansy i bardzo rzadkie goryle górskie. Oprócz tego warto polecić także wędrówkę po masywie Rwenzori (Rwenzori Mountains), rafting po burzliwych wodach Nilu Wiktorii w Parku Narodowym Wodospadów Murchisona (Murchison Falls National Park) oraz wyprawę nad największe w Afryce Jezioro Wiktorii. >>

Więcej…